Program - Noc Tańca 2021
CENTRUM KULTURY „DWOREK BIAŁOPRĄDNICKI”
SCENA GŁÓWNA
15.00
POKAZ TAŃCA MODERN
Występ grup dziecięcych, uczęszczających na zajęcia w Klubie Kultury „Łokietek”.
Taniec jazzowy jest jednym z najpopularniejszych stylów tanecznych, swoje korzenie ma w tańcach afrykańskich. Pod koniec XIX wieku został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych i przeszedł wiele zmian, dzisiaj możemy go zobaczyć w musicalach i teatrach, a także w popularnych wśród młodzieży, telewizyjnych programach rozrywkowych.
Prowadzenie: Aneta Kita.
15.30
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „MALI MYDLNICZANIE”
Występ dziecięcej grupy taneczno-wokalna, działającej w Klubie Kultury „Mydlniki” i wykonującej tradycyjne polskie tańce i przyśpiewki. Młodzi tancerze wykonają także poloneza.
Prowadzenie: Ksenia Onyszkanycz-Przybyła - tancerka, miłośniczka folkloru, od najmłodszych lat z nim związana. Nie zapomina o swoich korzeniach i stąd pasja do tańca ukraińskiego, szczególnie z regionu karpackiego.
16.00
POLONEZ I WARIACJE NA PUENTACH
Występy uczestników Studia Artystycznego Anny Gawędy - Szternal (tancerka, aktorka i choreograf). Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Bytomiu oraz Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie na kierunku aktorstwo dramatyczne).
16.30
POKAZ TAŃCÓW W KRĘGU
Kobieca grupa taneczna „W kręgu” działa od 2018 roku przy Klubie Kultury „Wena”.
Raz w tygodniu spotykają się, by połączyć swe dłonie i oddać się wspólnej pasji, jaką jest taniec. Utworzone przez nich koło, stanowi znak rozpoznawczy grupy, zarówno jako najczęściej pojawiający się układ przestrzenny, jak i symbol równości i kobiecej jedności. Wspólne spotkania cechuje radość z tańca i bycia razem oraz mnóstwo pozytywnej energii. W swoim repertuarze mają różnorodne tradycyjne europejskie tańce, między innymi polskie, żydowskie, rumuńskie, serbskie, macedońskie, greckie.
Podczas imprezy zaprezentują tańce żydowskie, rumuńskie oraz greckie. Dla publiczności przygotują krótkie warsztaty z tańca macedońskiego, gdzie każdy będzie mógł zatańczyć we wspólnym korowodzie.
17.00
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA AGH KRAKUS
Krakus jest najstarszym studenckim zespołem folklorystycznym w Polsce. Został założony przez Wiesława Białowąsa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w 1949 roku. Zespół prezentuje oryginalny polski folklor ludowy, nie tylko taniec, ale i kunszt, autentyzm i piękno polskiego stroju ludowego.
Zespół otworzy oficjalną część wydarzenia tradycyjnym polonezem w plenerze Dworku Białoprądnickiego. Do udziału w nim zaproszeni zostaną wszyscy uczestnicy Nocy Tańca, a szczególne zaproszenie wystosowane zostanie do szkół średnich zlokalizowanych na Prądniku Białym i tegorocznych maturzystów, którym trwająca pandemia uniemożliwiła zabawę na tradycyjnych studniówkach.
Lider grupy opowie publiczności krótką historię poloneza okraszoną interesującymi anegdotami, a tancerze zaprezentuje polskie tańce tradycyjne.
18.00
ARNOLD & FRĄCZEK PERCUSSION DUO
Koncert pełen tańców i muzyki tanecznej, pokazującej szeroką gamę rytmów tańców europejskich i światowych. Muzyka wykonana będzie przy użyciu nietypowego, perkusyjnego instrumentarium. W programie znajdą się kompozycje od renesansu po współczesność, w tym także dwa polonezy przygotowane specjalnie na tę okazję.
Tomasz Arnold - perkusista i kompozytor z Krakowa. Jego zakres zainteresowań muzycznych to: kompozycja instrumentalna i elektroniczna, wykonawstwo perkusyjne (solowe i w zespołach) oraz improwizacja. Pięciokrotny zwycięzca międzynarodowych konkursów marimbowych i perkusyjnych w latach 2006 - 2011. Występował jako solista i muzyk kameralny w: Polsce, USA, Niemczech, na Litwie, a także w: Bułgarii, Francji, Włoszech, Chorwacji, Szwajcarii, Meksyku i Chinach.
Jakub Frączek - krakowski perkusista, marimbista, założyciel Szkoły Perkusji Marimba Laboratory. Jest laureatem wielu konkursów solowych i kameralnych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego American Protégé w Nowym Jorku, która to nagroda umożliwiła mu występ w nowojorskim Carnegie Hall. Występował na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach w: Polsce, Niemczech, Grecji, Włoszech, Bułgarii, Szwecji i USA. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia artystyczne został wyróżniony Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso” oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska”.
18.30-19.30 przerwa techniczna
19.30
POTAŃCÓWKA Z CHOQUE SONIDERO
Finałowy występ na scenie głównej należeć będzie do Choque Sonidero - grupy ludzi z całego świata, których połączyła fascynacja do cumbii - kolumbijski taniec ludowy, a także muzyka latynoamerykańska z charakterystycznym rytmem.
PLENER
16.00
STREFA MALUCHA
Taniec z dzieckiem w chuście i nosidle połączony z pokazem wiązania chust prowadzone przez Rodzinek.pl. Propozycja dla najmłodszych uczestników Nocy Tańca i ich rodziców, by wspólnie zaangażować się w wydarzenie w przyjazny dla dziecka sposób.
17.30
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ… teatralnie!
Szalony, nieobliczalny performers na temat poloneza w wykonaniu teatru lalek dla dzieci, prowadzonego przez Pawła Pawlika. To najmniejszy teatr na świecie, ale i… najrozleglejszy! Teatr, gdzie twórca całym sobą jest: reżyserem, aktorem ożywiającym lalki, animatorem, scenarzystą, scenografem, konstruktorem, muzykiem… Barwna i mądra opowieść „Poloneza czas zacząć” przybliży podczas Nocy Tańca ten najpiękniejszy polski taniec. Czy to jednak był w ogóle taniec? Czy tylko przechadzka z towarzyszeniem muzyki? Dowiemy się już niebawem!
18.30
RODZINNA POTAŃCÓWKA Z PRADZIADKIEM POLONEZA
Rodzinną potańcówkę z muzyką na żywo poprowadzi Pani od Muzyki (Katarzyna Chodoń), której specjalnie tego dnia towarzyszyć będzie Kapela w składzie: Żaneta Seweryn – heligonka/śpiew, Viktor Cordoba – skrzypce, Arkadiusz Szałata - baraban.
Rozpoczniemy, tak jak zwyczaj nakazuje, chodzonym - pradziadkiem znanego wszystkim poloneza, a potem zatańczymy polskie tańce tradycyjne, w które wpleciemy proste zabawy taneczne i przyśpiewki. Program jest specjalnie przygotowany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dając możliwość wspaniałej, wielopokoleniowej zabawy. Zachęcamy także do wystrojenia się w odświętne stroje tradycyjne - z regionu, z którego się pochodzi lub po prostu tego, który się wyjątkowo lubi.
SALA KINOWA
16.00
„Poloneza czas zacząć!” – prezentacja nagranego wywiadu, podczas którego gościem Renaty Głowackiej będzie Romana Agnel - tancerka, choreografka, pedagog tańca, historyk sztuki; założycielka, dyrektor naczelny i artystyczny jedynego w Polsce profesjonalnego Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.
/wstęp wolny/
18.30
„Lockdown Dance – twórczość taneczna w dobie pandemii” – krakowski przegląd filmów tanecznych
Zaprezentowane zostaną krótkometrażowe produkcje, zrealizowane przez krakowskich artystów- tancerzy od marca 2020 do maja 2021.
Przegląd organizuje Fundacja Crush On Trash
/wstęp wolny/
20.30
Mr. Gaga
Historia izraelskiego choreografa Ohada Naharina, który stworzył własny język tańca - GaGa.
Seans realizowany we współpracy z Kinem pod Baranami.
/wstęp: 5 zł/
KRAKOWSKIE FORUM KULTURY
SCENA PLENEROWA, MAŁY RYNEK
16.00-16.30
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „MAŁE SŁOWIANKI”
Prezentacja sceniczna Poloneza będącego w repertuarze Zespołu, animowanie i poprowadzenie lekcji poloneza dla publiczności. Zespół przedstawi krótką historię tańca narodowego, zademonstruje i nauczy podstawowego kroku Poloneza. Na koniec zaprosimy publiczność do tańca wraz z członkami ZPiT „Małe Słowianki” na płycie Małego Rynku.
Muzyka – Antonina Czech
Choreografia – Bogusława Oleszko
Akompaniament – kapela na żywo.
16.35–16.55
KRAKOWSKA SZKOŁA FLAMENCO "ALMORAIMA" - ZESPÓŁ ZABYTKOWY
"Oriente - Occidente" cz. 1. Grupa Almoraima ćwicząca na co dzień w Krakowskim Forum Kultury zaprezentuje bogaty program „Wschód – Zachód”. Zobaczymy piękne, hiszpańskie stroje, historyczne tańce hiszpańskie, fandango z kastanietami, nawiązanie do polskiego stroju narodowego, który ma swoje korzenie na Wschodzie, m.in. w Persji i sevillanas czyli ludowe tańce z Sewilli.
17.00–17.40
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „KRAKOWIACY”, MALI KRAKOWIACY, ZESPÓŁ TAŃCA IRLANDZKIEGO ERIU, TEATR TAŃCA TERPSYCHORA
17.45–18.10
KRAKOWSKA SZKOŁA FLAMENCO "ALMORAIMA" - ZESPÓŁ ZABYTKOWY
"Oriente - Occidente" cz. 2. Grupa Almoraima ćwicząca na co dzień w Krakowskim Forum Kultury zaprezentuje bogaty program „Wschód – Zachód”. Zobaczymy piękne, hiszpańskie stroje, historyczne tańce hiszpańskie, fandango z kastanietami, nawiązanie do polskiego stroju narodowego, który ma swoje korzenie na Wschodzie, m.in. w Persji i sevillanas czyli ludowe tańce z Sewilli.
18.15–19.10
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „KRAKOWIACY”, MALI KRAKOWIACY, ZESPÓŁ TAŃCA IRLANDZKIEGO ERIU, TEATR TAŃCA TERPSYCHORA
Wspólny pokaz Ośrodka Kultury Krakowiacy, który będzie pełen kolorów, zabawy, folkloru i tańca. Działający od 70 lat Zespół KRAKOWIACY przedstawi program prezentujący kulturę ludową regionu krakowskiego. W tym Lajkonik, Siuda Baba i kosynierzy oraz tańce narodowe POLONEZ i KRAKOWIAK. Mali Krakowiacy zaprezentują program sceniczny oparty na udziale dzieci w bogatej kulturze ludowej naszego regionu. Grupa baletowa i współczesna Teatru Tańca Terpsychora zaprezentuje fragmenty spektaklu "Alicja w Krainie Czarów". Natomiast grupa historyczna zaprosi widzów w podróż w czasie do XIX wieku. Zespół Tańca Irlandzkiego ERIU zaprezentuje step irlandzki. Ich dynamiczne układy choreograficzne, opracowywane zarówno do muzyki tradycyjnej jak i nowoczesnej, mają za zadanie przenieść widza w świat magii, fantazji i rozedrganych emocji.
19.15–19.45
SPEKTAKL 77 TEATR VIS A VIS
Premierowy spektakl taneczny będący inscenizacją poematu angielskiego poety Alexandera Pope w tłumaczeniu polskiego poety Konstantego Piotrowskiego. Historia pięknej, lecz nieszczęśliwej miłości Heloizy do Abelarda przedstawiona zostanie ukazana zostanie w formie tańca i ruchu scenicznego do polonezów Fryderyka Chopina.
Inscenizacja: Bartłomiej Piotrowski
19.50–21.00
SEKCJA KULTURY, MUZYKI I TAŃCÓW SWINGOWYCH „KMITA” SWING
Lekcja podstaw tańca swingowego prowadzona przez parę instruktorów. Potańcówka w klimacie lat 30.-40. z muzyką DJ-owaną.
Prowadzenie: Magdalena Kaszuba-Kłapa i Arkadiusz Kłapa
21.15–22.00
POKAZ TANGA ARGENTYŃSKIEGO DO MUZYKI NA ŻYWO ZE SPECJALNYM UDZIAŁEM WALDEMARA MALICKIEGO.
Tango argentyńskie jest tańcem charakteryzującym się improwizacją i bliskością partnerów. Zaprezentowane utwory pochodzą z koncertu"100 lat Piazzolli", podczas którego Krakowskie Forum Kultury świętowało setne urodziny Astora Piazzolli, genialnego kompozytora argentyńskiego.
Tancerze: Anna i Marcin Sieprawscy, szkoła tańca Bravo Tango.
Muzykę na żywo zagra zespół Tango Bridge w składzie: Waldemar Malicki – fortepian, Klaudiusz Baran – bandoneon, Paweł Wajrak – skrzypce, Michał Nagy – gitara, Grzegorz Frankowski – kontrabas.
CENTRUM KULTURY PODGÓRZA
SCENA PLENEROWA – RYNEK PODGÓRSKI
16.00-16.30
WYSTĘPY ZESPOŁÓW TANECZNYCH – STUDIO POINT ZAWIŁA
Studio Artystyczne POINT powstało w 2013 roku z myślą o dzieciach, wydobyciu oraz rozwoju ich talentu i potencjału ruchowego. Najmłodsze uczennice Studia poznają świat baletu klasycznego wraz z elementami improwizacji ruchowej, kształtują swój słuch muzyczny oraz poczucie rytmu, rozwijają wyobraźnię przestrzenno - ruchową i przede wszystkim konstruktywnie i twórczo wykorzystują swoje zasoby emocjonalne, stając się częścią wspólnoty artystycznej.
Starsze dzieci i młodzież ucząca się w Studiu POINT oprócz zgłębiania wiedzy i umiejętności w zakresie baletu klasycznego, mają możliwość uczestnictwa w zajęciach z tańca współczesnego i jazzu.
Podczas Nocy Tańca na scenie uczennice Studia zaprezentują fragment spektaktu pt; "Taneczna podróż po Świecie".
Choreografie do spektaklu stworzyły: Aneta Kita, Magdalena Kryczko-Kędra, Małgorzata Popwławska Warelis i Olga Ogar
16.30-16.35
WYSTĘP ZESPOŁU „HUSTLE SHOW KRAKÓW”
Hustle jest to taniec w parze, wywodzący się z mambo i salsy, który został stworzony w Nowym Jorku. Zapoczątkowany już w latach 60., obecnie popularny i znany na całym świecie. Hustle można tańczyć do każdego gatunku muzycznego, co umożliwia tancerzom dużą swobodę ruchową. Cechą charakterystyczną jest otwartość na wprowadzenie do niego własnych doświadczeń tanecznych, a kreatywność jest jedynym limitem. Grupa Hustle Kraków pod okiem instruktorów Anny Poznańskiej oraz Damian Sasina rozwija się od 3 lat. Community Hustle tworzą ludzie dla których przede wszystkim liczy się przyjemność z tańca, dobra zabawa oraz wzajemne wsparcie w rozwoju.
Choreografia: Anna Poznańska & Damian Sasin
16.35-17.00
WYSTĘPY ZESPOŁÓW STUDIA RUCHU SK-ART
Studio Ruchu SK-ART prowadzi zajęcia od 15 lat w około 50 placówkach na terenie Krakowa oraz okolic. Dzieci i mlodziez z Klubu Sportowego Dance Zone SK-ART zaprezentują balet oraz taniec nowoczesny - Hip-Hop, wykonywany w formacjach oraz duetach:
Formacja Junior - choreografia: Agnieszka Miś i Justyna Rutkowska
Formacja Kids - choreografia: Katarzyna Kamoda
Duety - choreografia: Katarzyna Kamoda
Grupa New Squad - choreografia: Katarzyna Kamoda
Formacja Adult - choreografia: Justyna Rutkowska
Grupa Tiger - choreografia: Justyna Rutkowska
Grupa baletowa - choreografia: Izabela Kłyś
17.00-17.05
ZESPÓŁ TANECZNY „ART ROCK”
Występ dziecięcego zespołu, działającego przy Centrum Kultury Podgórza. Pokaz tańca współczesnego inspirowany polonezem.
Choreografia: Aneta Sikora.
17.05-17.35
ZESPÓŁ FLAMENCO „AIRE ANDALUZ”
Spektakl pt. „Noc w ogrodach Granady” w wykonaniu zespołu flamenco „Aire Andaluz” w składzie: Akiko Biedroń - taniec, kastaniety, Magdalena Malska – taniec, Adam Hliniak - gitara, cajón, Krzysztof Hliniak – taniec, Adrianna Bujak – śpiew, Krzysztof Cyran – gitara. Muzyka, taniec i śpiew hiszpański i flamenco.
Choreografia tradycyjna i własna zespołu, aranżacja utworów Adam Hliniak, Krzysztof Cyran.
17.35-18.10
WYSTĘPY UCZNIÓW SZKOŁY TAŃCA „FUNKY FREE DANCE STUDIO”
FunkyFree Dance Studio to szkoła tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży działająca na terenie Krakowa od 2010 roku. Zajęcia prowadzone przez to Studio to połączenie pasji do tańca z energicznym, pełnym niespodzianek podejściem do nauki. Stawiają na rozbudzenie w tancerzach poczucia rytmu, ekspresji tanecznej i wyrażania się poprzez ruch, stąd sięganie po tak efektowne style jak hip hop, street dance show, jazz, modern. Tancerze trenują pod okiem profesjonalnych instruktorów tańca, mistrzów w swoim fachu. Od wielu lat biorą czynny udział w przeglądach i zawodach tanecznych, zajmując najwyższe podia na turniejach tanecznych w kraju i zagranicą. Od roku 2019 Studio FunkyFree jest zrzeszone w Polskiej Federacji Tańca.
18.10-18.45
WYSTĘP ZESPOŁU TAŃCÓW I PIEŚNI BAŁKAŃSKICH „IGLIKA”
Zespół Pieśni i Tańców Bałkańskich Iglika (po bułgarsku „pierwiosnek”) powstał w 2001 roku przy Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownikiem i choreografem zespołu jest Katarzyna Witek, absolwentka filologii bułgarskiej UJ. Iglika jest zespołem amatorskim, skupiającym dorosłych pasjonatów folkloru bałkańskiego, którzy rozwijają swoje umiejętności pod czujnym okiem profesjonalistów. W repertuarze zespołu znajdują się ludowe tańce i pieśni krajów Półwyspu Bałkańskiego, przede wszystkim Bułgarii, Serbii, Macedonii, Grecji. Zespół cały czas powiększa swój repertuar o nowe melodie, pieśni i tańce z różnych regionów.
18.45-19.15
WYSTĘP GÓRALSKIEGO ZESPOŁU REGIONALNEGO „GROJCOWIANIE”
Zespół Regionalny „Grojcowianie” prezentuje folklor, muzykę i tańce Górali Beskidu Żywieckiego. W swoich programach prezentują charakterystyczne tańce: obyrtkę, siustany, koło, koń, krzyżok, bon, polki, walce i najbardziej popisowy hajduk. W programach starają się wiernie i zgodnie z tradycją przekazywać obrzędy i zwyczaje doroczne górali żywieckich, bogactwo gwary, strojów i rekwizytów. Zespół bierze udział w licznych festiwalach nie tylko na terenie Polski, ale i poza jej granicami m.in. w Turcji, Austrii, Portugalii, Bułgarii, Liwie, Chorwacji, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Włoszech i wielu innych. W swoim dorobku posiadają również wiele nagród i wyróżnień.
Choreografia: Jadwiga Jurasz
19.15-19.35
OPOWIEŚĆ LEGENDY POLSKIEGO TAŃCA.
Gość specjalny: Krystyna Mazurówna.
Wspomnienia z lat sześćdziesiątych o burzliwym życiu tancerki.
Krystyna Mazurówna – tancerka i choreografka. W latach 60. i 70. szokowała swoją śmiałością w eksperymentach choreograficznych oraz przełamywaniu konwencji muzycznych i tanecznych. Od 1968 r. przebywa na emigracji w Paryżu. Była solistką w teatrze tańca Casino de Paris. Założyła własny zespół Ballet Mazurowna. Laureatka wielu nagród, partnerka słynnych baletowych gwiazd: Witolda Grucy, Stanisława Szymańskiego, Gerarda Wilka. Jest jurorką w programie telewizyjnym „Tylko taniec. Got to Dance”.
19.35-20.00
WYSTĘP GRUPY TAŃCA IZRAELSKIEGO „KACHOL”
Grupa Tańca Izraelskiego „KACHOL”, która powstała w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w 2005 roku, zaprezentuje współczesne tańce izraelskie oraz tańce odwołujące się do starszej tradycji żydowskiej jak pieśń Rabina Nachmana z Bracławia „Kol Ha'Olam Kulo” i hymn „Hine Ma Tov”, którego słowa pochodzą z pierwszego wersetu Psalmu 133 tłumaczonego: „Jak dobrze i przyjemnie, że bracia mieszkają razem”. Utwory Kol Ha'Olam Kulo” i „Hine Ma Tov”, do których zespół zatańczy zostaną wykonane na żywo przez krakowskiego artystę Mariusza Kolucha (aranżacja, śpiew).
Aranżacje tańców: Kinga Pawlus i Marzena Dudziuk-Koluch.
20.00-21.00
BALET CRAVOVIA DANZA
Spektakl „Polonez nasz ślad” w wykonaniu Baletu Cracovia Danza,
Premierowy program taneczny prezentujący poloneza w różnych okresach historii Polski. W każdym z poszczególnych okresów polonez umieszczony jest w swym kulturowym i społecznym kontekście. Polonez staje się ilustracją stylu danej epoki, jej estetyki i stosunków społecznych. Jest swoistym śladem życia i obyczajów oraz kultury polskiego społeczeństwa od XVIII do XX wieku.
Inscenizacja – Romana Agnel
Choreografia – Romana Agnel, Leszek Rembowski
Kostiumy – Monika Polak-Luścińska
Występują tancerze Baletu Cracovia Danza
Nauka poloneza i poprowadzenie poloneza dla publiczności zebranej przy scenie w Rynku Podgórskim z Baletem Cracovia Danza oraz Zespołem Wychowanków Zespołu Pieśni i Tańca „Krakus”.
NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY
SCENA PLENEROWA, SKWER PRZED NCK
16.00-16.30
WIDOWISKO W WYKONANIU ZESPOŁU TAŃCA NOWOCZESNEGO KLIPS
Pokazy w stylu tańca nowoczesnego z wykorzystaniem trendów hip-hop, funky i disco, przeplatane scenami teatralnymi w ujęciu nieco humorystycznym i współczesnym.
Choreografia: Katarzyna Trynka-Ropa.
16.30-16.55
DZIECIĘCY ZESPÓŁ GÓRALSKIEGO „MALI HAMERNICY”
Prezentacja folkloru Skalnego Podhala w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Góralskiego „Mali Hamernicy”. Kapela na żywo.
Kierownictwo artystyczne i choreografia: Anna i Kazimierz Lassakowie.
16.55-17.40
ZESPÓŁ BALETOWY LARGO
Spektakl w wykonaniu dzieci z Zespołu Largo działającego przy Klubie „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, obejmujący elementy tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego i współczesnego.
Przygotowanie: Aneta Ostrowska-Skorupska.
17.40-17.45
AMATORSKI KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO „ENCEK”
Pokaz tańca towarzyskiego: walc angielski, fokstrot.
Choreografia: Ada Wantuch.
17.45-18.05
ZESPÓŁ GÓRALSKI „HAMERNIK”
Prezentacja autentycznego folkloru Skalnego Podhala, w wykonaniu Zespołu Góralskiego Hamernik: „Muzyka, śpiew i taniec górali podhalańskich”. Taniec, śpiew, muzyka góralska i piękne kostiumy. Kapela na żywo.
Kierownictwo artystyczne i choreografia: Anna i Kazimierz Lassakowie.
18.05-18.10
AMATORSKI KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO „ENCEK”
Pokaz tańca towarzyskiego: walc wiedeński.
Choreografia: Ada Wantuch.
18.10-18.30
GRUPA BALETOWA ETIUDA
Występ Grupy Baletowej Etiuda, która wykona program pt. „Suita kosmiczna”.
Choreografia: Katarzyna Stolarczyk – Skoczylas.
18.30-18.35
AMATORSKI KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO „ENCEK”
Pokaz tańca towarzyskiego: sambosalsa.
Choreografia: Ada Wantuch.
18.35-18.55
AKADEMIA TAŃCA „BAJLANDIA”
Prezentacja inscenizacji tanecznej pt. „Zatańcz i pokonaj siebie”. Barwne, widowiskowe układy taneczne w bajkowej konwencji, przeplatane elementami gry aktorskiej, taneczna opowieść o uzdolnionej tanecznie, ale nieśmiałej dziewczynce, która pokonuje tremę w krainie zabawek.
Choreograf i pedagog: Joanna Jania.
18.55-19.00
AMATORSKI KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO „ENCEK”
Pokaz tańca towarzyskiego: cha - cha.
Choreografia: Ada Wantuch.
19.00-19.05
FORMACJA TANECZNA FLESZ DANCE
Pokaz tańca nowoczesnego z wykorzystaniem trendów hip-hop, funky i disco w wykonaniu Formacji Tanecznej Flesz Dance: Układy pt. „7 rings” oraz „Bloom”.
Choreografia: Katarzyna Trynka-Ropa.
19.05-19.20
GRUPA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO FORMA
„Polubisz”- prezentacja taneczna w wykonaniu Grupy Tańca Współczesnego FORMA.
Choreograf: Karolina Dziwisz.
19.20-19.25
AMATORSKI KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO „ENCEK”
Pokaz tańca towarzyskiego: rumba.
Choreografia: Ada Wantuch.
19.25-19.30
FORMACJA TANECZNA FLESZ DANCE
Pokaz tańca nowoczesnego z wykorzystaniem trendów hip-hop, funky i disco w wykonaniu Formacji Tanecznej Flesz Dance w układzie pt. „Motivation”.
Choreografia: Katarzyna Trynka-Ropa.
19.30-19.45
AMATORSKI KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO „ENCEK”
Pokaz tańca towarzyskiego: walc angielski i walc wiedeński.
Choreografia: Ada Wantuch.
19.45-20.30
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA NOWA HUTA
Prezentacja pieśni i tańców z rożnych regionów kraju a także polskich tańców narodowych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Huta”. W koncercie udział wezmą wszystkie grupy zespołu: grupa naborowa, grupy dziecięce, grupa młodzieżowa, grupa reprezentacyjna oraz kapela ludowa.
20.30-20.45
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA NOWA HUTA
Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta” poprowadzi poloneza do którego zaprosi widzów.
20.45-21.05
GRUPA MARAM
Pokaz tańca orientalnego - Grupa „Maram” oraz pokaz solowy Adriany Tabaki „Sakiny”. Niezwykle klimatyczne i urokliwe prezentacje przenoszące publiczność w magiczny świat orientu.
Choreografia: Adriana Tabaka „Sakina”.
21.05-21.50
POTAŃCÓWKA Z DJ KUBĄ PERKOWSKIM
Potańcówka pod gołym niebem prowadzona przez DJ Kubę Perkowskiego.
21.50-22.00
GRUPA „MARAM”
Pokaz tańca orientalnego Grupy „Maram” - brawurowa taneczna interpretacja utworu Artura Andrusa „Cyniczne Córy Zurychu”
Choreografia: Adriana Tabaka „Sakina”.
KRAKOWSKIE CENTRUM CHOREOGRAFICZNE
PRZY NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY:
SKWER ZA NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY/ ŁĄKI NOWOHUCKIE
15.00-16.00
Kolektywne Tańczenie. Plenerowy warsztat prowadzony przez tancerkę i choreografkę Monikę Szpunar.
16.30-18.00
Spacer Somatyczno – Improwizacyjny. Plenerowy warsztat prowadzony przez tancerkę i choreografkę Iwonę Olszowską.
STUDIO KRAKOWSKIEGO CENTRUM CHOREOGRAFICZNEGO
17.00-17.45
Spektakl Pracowni pt. „Burza”, choreografia: Marta Wołowiec oraz „ZA MNĄ!”, pokaz młodzieżowej grupy tańca współczesnego, choreografia: Aleksandra Honza.
Bezpłatne wejściówki na spektakl do odbioru w Kasie NCK od 1 czerwca.
Ilość miejsc ograniczona
18.30-19.15
Spektakl Pracowni pt. „Burza”, choreografia: Marta Wołowiec oraz „ZA MNĄ!”, pokaz młodzieżowej grupy tańca współczesnego, choreografia: Aleksandra Honza. (drugi pokaz)
Bezpłatne wejściówki na spektakl do odbioru w Kasie NCK od 1 czerwca.
Ilość miejsc ograniczona
SALA 203
19.30-20.30
Kino Tańca – wyświetlenie spektaklu pt. „Trans Miss(i)on” oraz rozmowa z choreografką i tancerkami po zakończeniu seansu.
Bezpłatne wejściówki na spektakl do odbioru w Kasie NCK od 1 czerwca.
Ilość miejsc ograniczona
SCENA TEATRALNA
13.06.2021
18.00
Gala baletowa Centrum Sztuki Tańca 2021
Zapraszamy na wydarzenie podczas którego podopieczni Centrum Sztuki Tańca będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności z zakresu tańca klasycznego oraz współczesnego, zdobyte podczas całego roku szkolnego.
W tym roku na scenie zobaczymy występy około 170 uczniów. Wydarzenie to będzie realizowane zarówno przy udziale publiczności na widowni jak i przez transmisję online na żywo. Streaming zostanie zrealizowany we współpracy z platformą Play Kraków.
16.06.2021
16.00 i 19.00,
17.06.2021
10.00, 16.00 i 19.00
Musical: „High school musical 2”.
Ponad 50 wykonawców – uczniów i studentów Krakowskiej Akademii Musicalu po raz pierwszy w historii polskiej sceny musicalowej zaprezentuje teatralną wersję drugiej części trylogii z 2007 roku.
Na deskach Nowohuckiego Centrum Kultury zostanie zaprezentowana pełna, dwuaktowa wersja przedstawienia, rozszerzona o sceny i piosenki nieobecne w wersji telewizyjnej i filmowej.
Kierownictwo muzyczne spektaklu: Tadeusz Płatek, założyciel Krakowskiej Akademii Musicalu.