Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Uwaga!!! informacja archiwalna, aktualne informacje na stronie głównej -> krakowskienoce.pl

CENTRUM KULTURY „DWOREK BIAŁOPRĄDNICKI”

Adres: ul. Białoprądnicka 3, Kraków

Program

SCENA GŁÓWNA

15.00

POKAZ TAŃCA MODERN

Występ grup dziecięcych, uczęszczających na zajęcia w Klubie Kultury „Łokietek”.

Taniec jazzowy jest jednym z najpopularniejszych stylów tanecznych, swoje korzenie ma w tańcach afrykańskich. Pod koniec XIX wieku został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych i przeszedł wiele zmian, dzisiaj możemy go zobaczyć w musicalach i teatrach, a także w popularnych wśród młodzieży, telewizyjnych programach rozrywkowych.

Prowadzenie: Aneta Kita.

 

15.30

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „MALI MYDLNICZANIE”

Występ dziecięcej grupy taneczno-wokalna, działającej w Klubie Kultury „Mydlniki” i wykonującej tradycyjne polskie tańce i przyśpiewki. Młodzi tancerze wykonają także poloneza.

Prowadzenie: Ksenia Onyszkanycz-Przybyła - tancerka, miłośniczka folkloru, od najmłodszych lat z nim związana. Nie zapomina o swoich korzeniach i stąd pasja do tańca ukraińskiego, szczególnie z regionu karpackiego.

 

16.00

POLONEZ I WARIACJE NA PUENTACH

Występy uczestników Studia Artystycznego Anny Gawędy - Szternal (tancerka, aktorka i choreograf). Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Bytomiu oraz Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie na kierunku aktorstwo dramatyczne).

 

16.30

POKAZ TAŃCÓW W KRĘGU

Kobieca grupa taneczna „W kręgu” działa od 2018 roku przy Klubie Kultury „Wena”.

Raz w tygodniu spotykają się, by połączyć swe dłonie i oddać się wspólnej pasji, jaką jest taniec. Utworzone przez nich koło, stanowi znak rozpoznawczy grupy, zarówno jako najczęściej pojawiający się układ przestrzenny, jak i symbol równości i kobiecej jedności. Wspólne spotkania cechuje radość z tańca i bycia razem oraz mnóstwo pozytywnej energii. W swoim repertuarze mają różnorodne tradycyjne europejskie tańce, między innymi polskie, żydowskie, rumuńskie, serbskie, macedońskie, greckie.

Podczas imprezy zaprezentują tańce żydowskie, rumuńskie oraz greckie. Dla publiczności przygotują krótkie warsztaty z tańca macedońskiego, gdzie każdy będzie mógł zatańczyć we wspólnym korowodzie.

 

17.00

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA AGH KRAKUS

Krakus jest najstarszym studenckim zespołem folklorystycznym w Polsce. Został założony przez Wiesława Białowąsa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w 1949 roku. Zespół prezentuje oryginalny polski folklor ludowy, nie tylko taniec, ale i kunszt, autentyzm i piękno polskiego stroju ludowego.

Zespół otworzy oficjalną część wydarzenia tradycyjnym polonezem w plenerze Dworku Białoprądnickiego. Do udziału w nim zaproszeni zostaną wszyscy uczestnicy Nocy Tańca, a szczególne zaproszenie wystosowane zostanie do szkół średnich zlokalizowanych na Prądniku Białym i tegorocznych maturzystów, którym trwająca pandemia uniemożliwiła zabawę na tradycyjnych studniówkach.

Lider grupy opowie publiczności krótką historię poloneza okraszoną interesującymi anegdotami, a tancerze zaprezentuje polskie tańce tradycyjne.

 

18.00

ARNOLD & FRĄCZEK PERCUSSION DUO

Koncert pełen tańców i muzyki tanecznej, pokazującej szeroką gamę rytmów tańców europejskich i światowych. Muzyka wykonana będzie przy użyciu nietypowego, perkusyjnego instrumentarium. W programie znajdą się kompozycje od renesansu po współczesność, w tym także dwa polonezy przygotowane specjalnie na tę okazję.

Tomasz Arnold - perkusista i kompozytor z Krakowa. Jego zakres zainteresowań muzycznych to: kompozycja instrumentalna i elektroniczna, wykonawstwo perkusyjne (solowe i w zespołach) oraz improwizacja. Pięciokrotny zwycięzca międzynarodowych konkursów marimbowych i perkusyjnych w latach 2006 - 2011. Występował jako solista i muzyk kameralny w: Polsce, USA, Niemczech, na Litwie, a także w: Bułgarii, Francji, Włoszech, Chorwacji, Szwajcarii, Meksyku i Chinach.

Jakub Frączek - krakowski perkusista, marimbista, założyciel Szkoły Perkusji Marimba Laboratory. Jest laureatem wielu konkursów solowych i kameralnych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego American Protégé w Nowym Jorku, która to nagroda umożliwiła mu występ w nowojorskim Carnegie Hall. Występował na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach w: Polsce, Niemczech, Grecji, Włoszech, Bułgarii, Szwecji i USA. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia artystyczne został wyróżniony Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso” oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska”.

 

18.30-19.30 przerwa techniczna

 

19.30

POTAŃCÓWKA Z CHOQUE SONIDERO

Finałowy występ na scenie głównej należeć będzie do Choque Sonidero - grupy ludzi z całego świata, których połączyła fascynacja do cumbii - kolumbijski taniec ludowy, a także muzyka latynoamerykańska z charakterystycznym rytmem.

PLENER

16.00

STREFA MALUCHA

Taniec z dzieckiem w chuście i nosidle połączony z pokazem wiązania chust prowadzone przez Rodzinek.pl. Propozycja dla najmłodszych uczestników Nocy Tańca i ich rodziców, by wspólnie zaangażować się w wydarzenie w przyjazny dla dziecka sposób.

 

17.30

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ… teatralnie!

Szalony, nieobliczalny performers na temat poloneza w wykonaniu teatru lalek dla dzieci, prowadzonego przez Pawła Pawlika. To najmniejszy teatr na świecie, ale i… najrozleglejszy! Teatr, gdzie twórca całym sobą jest: reżyserem, aktorem ożywiającym lalki, animatorem, scenarzystą, scenografem, konstruktorem, muzykiem… Barwna i mądra opowieść  „Poloneza czas zacząć” przybliży podczas Nocy Tańca ten najpiękniejszy polski taniec. Czy to jednak był w ogóle taniec? Czy tylko przechadzka z towarzyszeniem muzyki? Dowiemy się już niebawem!

 

18.30

RODZINNA POTAŃCÓWKA Z PRADZIADKIEM POLONEZA

Rodzinną potańcówkę z muzyką na żywo poprowadzi Pani od Muzyki (Katarzyna Chodoń), której specjalnie tego dnia towarzyszyć będzie Kapela w składzie: Żaneta Seweryn – heligonka/śpiew, Viktor Cordoba – skrzypce, Arkadiusz Szałata - baraban.

Rozpoczniemy, tak jak zwyczaj nakazuje, chodzonym - pradziadkiem znanego wszystkim poloneza, a potem zatańczymy polskie tańce tradycyjne, w które wpleciemy proste zabawy taneczne i przyśpiewki. Program jest specjalnie przygotowany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dając możliwość wspaniałej, wielopokoleniowej zabawy. Zachęcamy także do wystrojenia się w odświętne stroje tradycyjne - z regionu, z którego się pochodzi lub po prostu tego, który się wyjątkowo lubi.

 

SALA KINOWA

16.00

„Poloneza czas zacząć!” – prezentacja nagranego wywiadu, podczas którego gościem Renaty Głowackiej będzie Romana Agnel  - tancerka, choreografka, pedagog tańca, historyk sztuki; założycielka, dyrektor naczelny i artystyczny  jedynego w Polsce profesjonalnego Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

/wstęp wolny/

 

18.30

„Lockdown Dance – twórczość taneczna w dobie pandemii” – krakowski przegląd filmów tanecznych

Zaprezentowane zostaną krótkometrażowe produkcje, zrealizowane przez krakowskich artystów- tancerzy od marca 2020 do maja 2021.

Przegląd organizuje Fundacja Crush On Trash

/wstęp wolny/

 

20.30

Mr. Gaga

Historia izraelskiego choreografa Ohada Naharina, który stworzył własny język tańca - GaGa.

Seans realizowany we współpracy z Kinem pod Baranami.

/wstęp: 5 zł/

Powrót