Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Uwaga!!! informacja archiwalna

CENTRUM KULTURY PODGÓRZA

Adres: Rynek Podgórski 1, Kraków

Program

SCENA PLENEROWA – RYNEK PODGÓRSKI

16.00-16.30

WYSTĘPY ZESPOŁÓW TANECZNYCH – STUDIO POINT ZAWIŁA

Studio Artystyczne POINT powstało w 2013 roku z myślą o dzieciach, wydobyciu oraz rozwoju ich talentu i potencjału ruchowego. Najmłodsze uczennice Studia poznają świat baletu klasycznego wraz z elementami improwizacji ruchowej, kształtują swój słuch muzyczny oraz poczucie rytmu, rozwijają wyobraźnię przestrzenno - ruchową i przede wszystkim konstruktywnie i twórczo wykorzystują swoje zasoby emocjonalne, stając się częścią wspólnoty artystycznej. 

Starsze dzieci i młodzież ucząca się w Studiu POINT oprócz zgłębiania wiedzy i umiejętności w zakresie baletu klasycznego, mają możliwość uczestnictwa w zajęciach z tańca współczesnego i jazzu. 

Podczas Nocy Tańca na scenie uczennice Studia zaprezentują fragment spektaktu pt; "Taneczna podróż po Świecie".

Choreografie do spektaklu stworzyły: Aneta Kita, Magdalena Kryczko-Kędra, Małgorzata Popwławska Warelis i Olga Ogar

 

16.30-16.35
WYSTĘP ZESPOŁU „HUSTLE SHOW KRAKÓW”

Hustle jest to taniec w parze, wywodzący się z mambo i salsy, który został stworzony w Nowym Jorku. Zapoczątkowany już w latach 60., obecnie popularny i znany na całym świecie. Hustle można tańczyć do każdego gatunku muzycznego, co umożliwia tancerzom dużą swobodę ruchową. Cechą charakterystyczną jest otwartość na wprowadzenie do niego własnych doświadczeń tanecznych, a kreatywność jest jedynym limitem. Grupa Hustle Kraków pod okiem instruktorów Anny Poznańskiej oraz Damian Sasina rozwija się od 3 lat. Community Hustle tworzą ludzie dla których przede wszystkim liczy się przyjemność z tańca, dobra zabawa oraz wzajemne wsparcie w rozwoju.
Choreografia: Anna Poznańska & Damian Sasin

16.35-17.00
WYSTĘPY ZESPOŁÓW STUDIA RUCHU SK-ART

Studio Ruchu SK-ART prowadzi zajęcia od 15 lat w około 50 placówkach na terenie Krakowa oraz okolic. Dzieci i mlodziez z Klubu Sportowego Dance Zone SK-ART zaprezentują balet oraz taniec nowoczesny - Hip-Hop, wykonywany w formacjach oraz duetach:

Formacja Junior - choreografia: Agnieszka Miś i Justyna Rutkowska

Formacja Kids - choreografia: Katarzyna Kamoda

Duety - choreografia: Katarzyna Kamoda

Grupa New Squad - choreografia: Katarzyna Kamoda

Formacja Adult - choreografia: Justyna Rutkowska

Grupa Tiger - choreografia: Justyna Rutkowska

Grupa baletowa - choreografia: Izabela Kłyś

 

17.00-17.05
ZESPÓŁ TANECZNY „ART ROCK”

Występ dziecięcego zespołu, działającego przy Centrum Kultury Podgórza. Pokaz tańca współczesnego inspirowany polonezem.

Choreografia: Aneta Sikora.

 

17.05-17.35
ZESPÓŁ FLAMENCO „AIRE ANDALUZ”

Spektakl pt. „Noc w ogrodach Granady” w wykonaniu zespołu flamenco „Aire Andaluz” w składzie: Akiko Biedroń - taniec, kastaniety, Magdalena Malska – taniec, Adam Hliniak - gitara, cajón, Krzysztof Hliniak – taniec, Adrianna Bujak – śpiew, Krzysztof Cyran – gitara. Muzyka, taniec i śpiew hiszpański i flamenco.

Choreografia tradycyjna i własna zespołu, aranżacja utworów Adam Hliniak, Krzysztof Cyran.

 

17.35-18.10

WYSTĘPY UCZNIÓW SZKOŁY TAŃCA „FUNKY FREE DANCE STUDIO”

FunkyFree Dance Studio to szkoła tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży działająca na terenie Krakowa od 2010 roku. Zajęcia prowadzone przez to Studio  to połączenie pasji do tańca z energicznym, pełnym niespodzianek podejściem do nauki. Stawiają  na rozbudzenie w tancerzach poczucia rytmu, ekspresji tanecznej i wyrażania się poprzez ruch, stąd sięganie po tak efektowne style jak hip hop, street dance show, jazz, modern. Tancerze trenują pod okiem profesjonalnych instruktorów tańca, mistrzów w swoim fachu. Od wielu lat biorą czynny udział w przeglądach i zawodach tanecznych, zajmując najwyższe podia na turniejach tanecznych w kraju i zagranicą. Od roku 2019 Studio FunkyFree jest zrzeszone w Polskiej Federacji Tańca.

 

18.10-18.45
WYSTĘP ZESPOŁU TAŃCÓW I PIEŚNI BAŁKAŃSKICH „IGLIKA”

Zespół Pieśni i Tańców Bałkańskich Iglika (po bułgarsku „pierwiosnek”) powstał w 2001 roku przy Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownikiem i choreografem zespołu jest Katarzyna Witek, absolwentka filologii bułgarskiej UJ. Iglika jest zespołem amatorskim, skupiającym dorosłych pasjonatów folkloru bałkańskiego, którzy rozwijają swoje umiejętności pod czujnym okiem profesjonalistów. W repertuarze zespołu znajdują się ludowe tańce i pieśni krajów Półwyspu Bałkańskiego, przede wszystkim Bułgarii, Serbii, Macedonii, Grecji. Zespół cały czas powiększa swój repertuar o nowe melodie, pieśni i tańce z różnych regionów.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

18.45-19.15
WYSTĘP GÓRALSKIEGO ZESPOŁU REGIONALNEGO „GROJCOWIANIE”

Zespół Regionalny „Grojcowianie” prezentuje folklor, muzykę i tańce Górali Beskidu Żywieckiego. W swoich programach prezentują charakterystyczne tańce: obyrtkę, siustany, koło, koń, krzyżok, bon, polki, walce i najbardziej popisowy hajduk. W programach starają się wiernie i zgodnie z tradycją przekazywać obrzędy i zwyczaje doroczne górali żywieckich, bogactwo gwary, strojów i rekwizytów. Zespół bierze udział w licznych festiwalach nie tylko na terenie Polski, ale i poza jej granicami m.in. w Turcji, Austrii, Portugalii, Bułgarii, Liwie, Chorwacji, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Włoszech i wielu innych. W swoim dorobku posiadają również wiele nagród i wyróżnień.

Choreografia: Jadwiga Jurasz

 

19.15-19.35
OPOWIEŚĆ LEGENDY POLSKIEGO TAŃCA. 

Gość specjalny: Krystyna Mazurówna.

Wspomnienia z  lat sześćdziesiątych o burzliwym życiu tancerki.

Krystyna Mazurówna – tancerka i choreografka. W latach 60. i 70. szokowała swoją śmiałością w eksperymentach choreograficznych oraz przełamywaniu konwencji muzycznych i tanecznych. Od 1968 r. przebywa na emigracji w Paryżu. Była solistką w teatrze tańca Casino de Paris. Założyła własny zespół Ballet Mazurowna. Laureatka wielu nagród, partnerka słynnych baletowych gwiazd: Witolda Grucy, Stanisława Szymańskiego, Gerarda Wilka. Jest jurorką w programie telewizyjnym „Tylko taniec. Got to Dance”.

 

19.35-20.00
WYSTĘP GRUPY TAŃCA IZRAELSKIEGO „KACHOL”

Grupa Tańca Izraelskiego „KACHOL”, która powstała w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w 2005 roku, zaprezentuje współczesne tańce izraelskie oraz tańce odwołujące się do starszej tradycji żydowskiej jak pieśń Rabina Nachmana z Bracławia „Kol Ha'Olam Kulo” i hymn „Hine Ma Tov”, którego słowa pochodzą z pierwszego wersetu Psalmu 133 tłumaczonego: „Jak dobrze i przyjemnie, że bracia mieszkają razem”. Utwory Kol Ha'Olam Kulo” i „Hine Ma Tov”, do których zespół zatańczy  zostaną wykonane na żywo przez krakowskiego artystę Mariusza Kolucha (aranżacja, śpiew).

Aranżacje tańców: Kinga Pawlus i Marzena Dudziuk-Koluch.

 

20.00-21.00
BALET CRAVOVIA DANZA

Spektakl „Polonez nasz ślad” w wykonaniu Baletu Cracovia Danza,

Premierowy program taneczny prezentujący poloneza w różnych okresach historii Polski.  W każdym z poszczególnych okresów polonez umieszczony jest w swym kulturowym i społecznym kontekście. Polonez staje się ilustracją stylu danej epoki, jej estetyki i stosunków społecznych.  Jest swoistym śladem życia i obyczajów oraz kultury polskiego społeczeństwa od XVIII do XX wieku.

Inscenizacja – Romana Agnel

Choreografia – Romana Agnel, Leszek Rembowski

Kostiumy – Monika Polak-Luścińska

Występują tancerze Baletu Cracovia Danza

Nauka poloneza i poprowadzenie poloneza dla publiczności zebranej przy scenie w Rynku Podgórskim z Baletem Cracovia Danza oraz Zespołem Wychowanków Zespołu Pieśni i Tańca „Krakus”.

Powrót