Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Noc Tańca 2022

18 czerwca 2022 r. odbędzie się w Krakowie po raz czwarty NOC TAŃCA, tym razem pod hasłem: „Z tańcem przez świat”.

„Taniec ma tę przewagę nad innymi sztukami, że należy do wszystkich krajów i do wszystkich narodów, że jego język jest powszechnie zrozumiały i osiągnąwszy pewien stopień doskonałości wywołuje wszędzie jednakowe wrażenie…”

/ Jean-Georges Noverre /

Po ponad dwóch latach zmagań z pandemią, wielu z nas tęskni za życiem towarzyskim i uczestnictwem w inicjatywach kulturalnych. Krakowska Noc Tańca to świetna propozycja łącząca jedno i drugie. Wydarzenie jest znakomitą okazją do przybliżenia sztuki tańca szerokiemu gronu odbiorców, poprzez prezentację jego różnych stylów, gatunków a nawet form pozascenicznych. Chcemy również pokazać możliwości i potencjał krakowskiego środowiska artystycznego związanego ze sztuką taneczną. W programie Nocy znajdują się spektakle i pokazy taneczne, autorskie prezentacje, pokazy sztuki tanecznej, warsztaty tańca oraz eksperymenty taneczne. Celem projektu jest wspieranie aktywności związanych z tańcem, zachęcenie do komunikowania tańca z innymi obszarami sztuki oraz integracja środowisk twórczych i artystycznych, instytucji kultury i organizacji pozarządowych wokół sztuki tanecznej - nakreśla Katarzyna Olesiak, dyrektorka Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego krakowskiego magistratu.

 

W ubiegłym roku Noc Tańca odbywała się pod hasłem: „Poloneza czas zacząć”. Polonez połączył wówczas cztery sceny plenerowe i zamienił Kraków w miasto tańca. 

W roku bieżącym Noc Tańca odbędzie się pod hasłem: „Z tańcem przez świat”.

Na dwóch scenach plenerowych:  w Dworku Białoprądnickim, ul. Papiernicza 2 oraz na Rynku Podgórskim nie tylko poznamy tradycje taneczne z różnych zakątków świata, ale i sami będziemy mogli odbyć fascynującą, taneczną wędrówkę.

Pokazy rozpoczną się już w godzinach popołudniowych – na scenach będą prezentować się najmłodsi tancerze, pilnie uczęszczający na zajęcia do Centrów Kultury.

Później będziemy mogli podziwiać tańce: hiszpańskie, greckie, węgierskie, ukraińskie, indyjskie, afrykańskie, ale także tańce historyczne (barokowe) – w wykonaniu Baletu Cracovia Danca i tańce nowoczesne – w wykonaniu m.in. FunkyFree Dance Studio.

Noc Tańca  zakończą:

- wielokulturowa potańcówka na Rynku Podgórskim, uzupełniona pokazami Street Dance (style pochodzące z Nowego York, m. in. Break Dance, Hip-Hop Dance, Popping) oraz nauką tańców izraelskich i bałkańskich

- „Bałkańska potupajka” – w pięknych wnętrzach Dworku Białoprądnickiego, prowadzona przez DJ’a, pochodzącego z Macedonii, wychowanego w muzycznej rodzinie, której członkami byli muzycy mniej lub bardziej znani szerokiej publiczności w Macedonii i Jugosławii.

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej, nocnej zabawy !

 

Szczegółowy program dostępny na stronie: www.krakowskienoce.pl oraz profilu FB.

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Luboń
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce
Data publikacji: 2022-05-19
Data aktualizacji: 2022-05-19
Powrót