Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Piękny Pies

Adres: Plac Wolnica 9, Kraków

Program

9 października

20.00-20.45

NIE JESTEŚMY SAMI

POETKA MIĘDZY REDAKTORAMI: wokół „Klastru” Olgi Rembielińskiej

 

Tom Olgi Rembielińskiej „Klaster” stanowi kronikę realizacji marzenia o tym, jak to jest być dj-ką, która to realizacja w życiu prezentowanej autorki pokryła się czasowo z całą rozciągłością okresu pandemii, od pierwszych sygnałów o nadciągającej zarazie, przez kolejne lockdowny, aż po ponowne uruchomienie rozmaitych sfer aktywności i spotkań międzyludzkich, w tym również sceny rave'owej i klubowej. Dokumentacja procesu ujęta jest w klamrę, która zestawia i kontrastuje wyobrażenia i rzeczywistość,  wszystko zaś pobrzmiewa rozmaitymi rytmami i brzemieniami, eksplorowanymi przez autorkę-stającą-się-dj-ką.

W procesie twórczym autorce na różnych etapach towarzyszyli redaktorzy-poeci, z których każdy wnosił swoją odmienną wrażliwość, słuch, doświadczenia, temperament.

W trakcie rozmowy wspólnie z redaktorką serii poetka-dj-ka i poeci-redaktorzy spojrzą całościowo na proces twórczy, inspiracje i odkrycia poetyckie, muzyczne i międzyludzkie, jakie towarzyszyły poszukiwaniom i różnorodnym aspektom pracy nad „Klastrem”.

 

Uczestnicy: Olga Rembielińska, Robert Rybicki, Edward Pasewicz, Miłosz Biedrzycki

Prowadzenie: Maja Staśko

 

Organizatorzy : Fundacja Korporacja Ha!art, Spółdzielnie Ogniwo, Krakowska Szkoła Poezji im A. Fredry

 

21.00 – 23.00

NIE JESTEŚMY SAMI: POETKA DJ-KA GRA

 

Zwieńczeniem rozmowy z Olgą Rembielińską wokół tomu „Klaster” (rozpoczętej o godz. 20.00) będzie set muzyczny przygotowany przez poetkę, odzwierciedlający w formie muzycznej refleksje towarzyszące jej w wyżej opisanych poszukiwaniach, jak i uczczenie finalizacji prac nad jej debiutanckim przedsięwzięciem literackim.

 

Organizatorzy: Fundacja Korporacja Ha!art, Spółdzielnie Ogniwo oraz Krakowska Szkoła Poezji im A. Fredry

Powrót