Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub osiedlowy K2O, Mieszkaj w Mieście – Osiedle Wizjonerów

Adres: Wizjonerów 2, Kraków

Program

9 października

16.00-19.00

Noc poezji w K2O: Namaluj wiersz | Różewicz x Joanna tworzy

Warsztaty poetycko-plastyczne dla dorosłych i starszej młodzieży inspirowane poezją Tadeusza Różewicza

Podczas warsztatu powstanie wspólne dzieło złożone z indywidualnych prac uczestników. Zajęcia rozpoczną się od przybliżenia twórczości Tadeusza Różewicza, a także wprowadzenia w techniki malarskie i możliwości, jakie dają poszczególne z nich. Kolejny etap to twórczy dialog z Różewiczem. Uczestnicy warsztatów będą mieli dowolność tworzenia – każdy interpretuje po swojemu, tworzy zgodnie ze swoimi emocjami, doświadczeniami, intuicją. Uczestnicy nie oceniają i nie porównują swoich prac – formuła zajęć polega na próbie zajrzenia w siebie i rozbudzenia swojej kreatywności przy jednoczesnym przybliżeniu sylwetki poety. Z powstałych prac powstanie dzieło, które w sposób wielowymiarowy – indywidualny, a jednocześnie grupowy – stanowić będzie wspólną interpretację wiersza.

Zajęcia poprowadzi krakowska artystka Joanna Żyłowska – absolwentka wydziału Architektury Wnętrz i Studium Pedagogicznego krakowskiej ASP im. Jana Matejki. Jako „Joanna tworzy” od lat kreuje artystyczne wydarzenia dla dorosłych i dzieci. Na krakowskim Starym Mieście prowadzi własną pracownię artystyczną „Wytwory”.

Czas trwania warsztatów: 3 godziny
Liczba uczestników: 20. Grupa wiekowa: od 16 roku życia
Obowiązują zapisy: klub@mieszkajwmiescie.pl - w tytule wiadomości proszę wpisać: „Noc Poezji – Namaluj wiersz”. Na zgłoszenia organizatorzy oczekują do 8.10.2021

Organizator: Klub osiedlowy K2O, Mieszkaj w Mieście – Osiedle Wizjonerów

 

Powrót