Uwaga!!! informacja archiwalna

TEATR NOWY PROXIMA

Adres:
ul. Krakowska 41, Kraków

Program

10 października (sobota)
21.00-24.00

Tu i wszędzie jest moja ziemia | Miłosz
Performance Prince Negatif

"Tu i wszędzie jest moja ziemia" to w założeniu performatywny spektakl instalacja, którego bezpośrednią inspiracją jest podróż Czesława Miłosza do Mittelbergheim w Alzacji na skutek depresji. To również cytat z wiersza o tytule, który jest nazwą miejscowości, do której podróżował. W czasie "lock down’u" podróże większości z nas się zatrzymały i o ile ten czas stawiał przed nami różnego rodzaju wyzwania to na pewno dawał również szansę na bliższe przyjrzenie się w jakim punkcie swojego życia się znajdujemy.

Podobnie jak wówczas Miłosz, chcemy się wybrać na spotkanie z miejscem, które pozwoli nam "wypracować z siebie truciznę“, odnaleźć własne pokłady emocjonalne, poczuć wolność i akceptację. Takie miejsce azylu w obecnych czasach oddala się, dlatego ta instalacja będzie próbą stworzenia go tu i teraz, wywołując je przez pobożność do natury, terapię nadziei, przeżywanie przestrzeni. A będziemy ją budować w duchu relaksu i rekonwalescencji w kontakcie z obrazem Józefa Mehoffera "Dziwny ogród" i poezją Czesława Miłosza.
W wydarzeniu wezmą udział: Lady Maga, Joanna Falkowska, Artur Ściera, Maciej Gąsiu Gośniowski, Piotr Sieklucki. Choreografia – Karolina Rychlik, wokal – Olga Mysłowska, muzyka – Fermented Girls, charakteryzacja – Kaja Jałoza, włosy – Arczi Świetny, światło – Wojciech Kiwacz, dźwięk Grzegorz Janeczek

21.00 performance w Teatrze Nowym Proxima (Scena Główna)
22.00-24.00 kontynuacja działań z djskim setem Fermented Girls, Scena Berlin (poziom -1 w tym samym budynku)

Organizator: Teatr Nowy Proxima