SPACER POETYCKI DLA MIKROTURYSTÓW I MIKROTURYSTEK

Program

10 października (sobota)
15.30-20.30

Szerpowie: Piotr Marecki, Aleksandra Małecka

W ramach wydarzenia Spacer poetycki dla mikroturystów i mikroturystek zwracamy uwagę na perspektywę mikro w podróży i w poezji, mikro języki, mikro miejsca, mikro światy. W dobie, kiedy zawiesza się perspektywa globalna, kończy podróżowanie na drugi koniec świata, chcemy uprawiać mikroturystykę w Krakowie. Mniej mówić o Krakowie oficjalnym, historycznym, pomnikowym i znanym z przewodników, bardziej o Krakowie prywatnym tworzących tu poetów i poetek.
Podróżowania po mieście uczyć się będziemy od zapomnianego krakowskiego pisarza Jana Stoberskiego, nazywanego "Proustem z Krowodrzy". Planujemy poetyckie kręcenie się, snucie połączone z czytaniami, rozmowami i mikro-wykładami na tematy zaproponowane przez krakowskie środowiska młodopoetyckie.

W ramach mikroturystycznego spaceru grupa poetów i poetek porusza się po Krakowie, czyta wiersze, dyskutuje z przypadkowymi osobami, opowiada anegdoty o swoich lokalnych, osobistych, niekiedy bizarnych miejscach i miejscówkach. Można przejść całą trasę lub dołączać na kolejnych etapach (nazywanych "obozami"). Lokalizację grupy spacerowej będziemy też udostępniać w mediach społecznościowych. Finał spaceru wieńczy spotkanie w formule open-mic. Czytamy do ostatniej chętnej i ostatniego chętnego.