Pawilon Wyspiańskiego

Adres:
Plac Wszystkich Świętych 2, Kraków

Program

10 października (sobota)
10.00

Punctum wiersza. Warsztaty z Małgorzatą Lebdą

Co mogą mieć wspólnego wiersz i fotografia? Zapraszamy na warsztaty poetyckie o możliwości patrzenia na tekst literacki i tworzenia poezji w kontekście kategorii "studium" i "punctum". Zostały one wprowadzone przez Rolanda Barthes'a, służąc francuskiemu badaczowi do interpretacji i opisu materiałów wizualnych. Czy w literaturze potrzebujemy uważnego patrzenia? Jak patrzeć, żeby widzieć? W czym sztuki wizualne mogą pomóc literaturze? Warsztaty poprowadzi Małgorzata Lebda, która w praktyce korzysta ze sztuk wizualnych w swoich poetycko-artystycznych działaniach.
Małgorzata Lebda dorastała w beskidzkiej wsi (Żeleźnikowej Wielkiej). Jest autorką pięciu książek poetyckich. Za ostatni tom Sny uckermärkerów (WBPiCAK Poznań 2018) została nagrodzona Nagrodą Literacką Gdynia. Właśnie ukazała się książka Sprawy Ziemi (WBPiCAK), na którą składają się trzy ostatnie tomy.

Uczestnicy: 8 osób, piszący przed debiutem książkowym
Zapisy: kontakt@miastoliteratury.pl

Organizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe

10 października (sobota)
13.00

Warsztaty poetyckie dla onironautów z Rybą

Co to znaczy być onironautą? Kto jak kto, ale na pewno wie to Ryba, autor "Podręcznika naukowego dla onironautów", czyli niezwykłego tomu podsumowującego 20 lat twórczości jednego z najciekawszych polskich twórców. Zapraszamy do spędzenia twórczych i z pewnością niezapomnianych godzin pod okiem poety. Warsztaty są propozycją skierowaną tych, którzy chcą spróbować współ-tworzyć, współ-wędrować i współ-śnić tą drogą. Podczas tej podróży nie trzeba zapinać pasów, za to należy maksymalnie wysilić swoją wyobraźnię.

Uwaga, chociaż energia twórcza Ryby przekracza wszelkie granice, obowiązuje limit miejsc (10 osób). Kontakt w sprawie zapisów: kontakt@miastoliteratury.pl

Organizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe