Klub Osiedlowy K2O na osiedlu Mieszkaj w Mieście

Adres:
Wizjonerów 2, Kraków

Program

10 października (sobota)
16.00-18.00

"WIERSZE W WYOBRAŻONYM TRAMWAJU"

Warsztat literacki ze słuchowiskiem radiowym adresowany do osób dorosłych prowadzony przez Weronikę Stencel, autorkę projektu Tokosłów. Inspiracją dla tej formy są utwory krakowskiego poety – Andrzeja Bursy. Tytuły jego wierszy będą punktem wyjścia do opowieści uczestników. Następnie zostaną oni wprowadzeni w nową przestrzeń dźwiękową – szumy ulicy, dźwięki tramwaju, rozmowy ludzi. Fragmenty z wierszy Bursy zostają wprowadzone w nowy kontekst i stają się inspiracją dla nowego utworu tworzonego przez uczestników.
Uczestnicy: osoby dorosłe. Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: klub@mieszkajwmiescie.pl

Organizator: Klub Osiedlowy K2O

11 października (niedziela)
10.00-14.30

"Trójwymiarowa wyprawa w słowo-obrazach"

Warsztaty prowadzone przez Michała Malinowskiego, założyciela, dyrektora i kustosza Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO. W programie czytanie i recytacja poezji krakowskich twórców, twórcza zabawa wyjątkowymi klockami MuBaBaO, dzięki którym uczestnicy warsztatów wybiorą się w podróż do zbudowanego przez siebie trójwymiarowego świata. Ma to uruchomić wyobraźnię dzieci i dorosłych, którzy, inspirując się recytowanymi utworami krakowskich poetów, zbudują widziany swoimi oczami świat ukazany w ich utworach. Podczas warsztatów będzie można interaktywnie połączyć świat poezji z wykreowanym w twórczej zabawie wymiarem poprzez przełożenie motywu podróży pomiędzy tymi światami na język ciała, z wykorzystaniem złożonych własnoręcznie przestrzennych modeli pojazdów.

Uczestnicy: dzieci i dorośli (osoby niepełnoletnie wraz z opiekunami lub za ich pisemną zgodą). Udział bezpłatny. Zapisy: klub@mieszkajwmiescie.pl

Organizator: Klub Osiedlowy K2O