Uwaga!!! informacja archiwalna

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

w związku ze stanem epidemii w kraju Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, iż od soboty (10 października 2020 r.) Kraków zostaje objęty „żółtą strefą”. W związku z powyższym bardzo prosimy, aby wybierając wydarzenie, kontaktowali się Państwo bezpośrednio z organizatorami wybranych projektów, w celu pozyskania informacji, czy wydarzenie odbędzie się w przestrzeni realnej, hybrydowo (przy ograniczeniu widowni do 25%), czy wirtualnej (on-line).

Objęcie strefą żółtą oznacza m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej

 

Noc Poezji 2020

Motywem przewodnim dziesiątej, jubileuszowej, Nocy Poezji jest PODRÓŻ, rozumiana bardzo szeroko. Zarówno jako podróż w czasie i pamięci, w poszukiwaniu prawdy, porozumienia, spełnienia, wspomnień, w sporze ze światem i Bogiem, ale także jako podróż literacka, zabawa słowem, eksperyment językowy, poezja z zastosowaniem nowych mediów, czy po prostu przygoda i doświadczanie wielokulturowości.

Poezja ma wiele twarzy. Tyle – ilu jest poetów, ile wierszy, ilu odbiorców! Różnorodność form poetyckich i języka przekazu poetyckiego odzwierciedla różnorodność światów, odmienny stosunek do siebie i do rzeczywistości. Ta różnorodność jest największą wartością naszego świata!

Jubileuszowa 10. Noc Poezji to znakomita okazja do podróży literackiej w ulubionym przez Państwa kierunku, bądź w nieznane…

Podobno, jak powiedział św. Augustyn, „Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”. A poezja jest jak podróż! Poezja jest „jak transfuzyjna krew dla pracy serca:/ choćby dawcy już dawno pomarli/ (…) ich krew żyje (…) i cudze ożywia wargi” [Ryszard Krynicki, „Poezja żywa”].

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Luboń
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce