Noc kin studyjnych rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sfinks

Adres: Osiedle Górali 5, 31-959 Kraków
WWW:

http://okn.edu.pl/kino-studyjne-sfinks/

Kontakt e-mail:

sfinks@okn.edu.pl

Telefon +48 12 644 27 65 wew. 32

Program

12:00 – 13:30 ANIMOWANE HISTORIE Z KLOCKÓW LEGO

Rodzinne warsztaty filmu animowanego dla dzieci (8-14 lat) i rodziców. Uczestnicy poznają tajniki animacji filmowej i stworzą wspólnie swój pierwszy film animowany przy użyciu klocków Lego. Warsztaty poprowadzi Anna Jagoda Mrożek - artystka, graficzka, animatorka i edukatorka filmowa.

Maksymalna liczba uczestników: 20

 

17:45 – 22:00 IRLANDZKA INWAZJA. Z ZIELONEJ WYSPY DO HOLLYWOOD

Na tegorocznej gali oscarowej Cillian Murphy, odbierając statuetkę dla najlepszego aktora za rolę w filmie „Oppenheimer”, podkreślał, że jest "Dumnym Irlandczykiem”. Sukces Murphy’ego potwierdza, że aktorzy z Zielonej Wyspy coraz lepiej radzą sobie w Hollywood. Trend ten utrzymuje się od kilku lat. W ubiegłym rok aż czterech aktorów irlandzkiego pochodzenia: Paul Mescal („Aftersun”), Colin Farrell, Brendan Gleeson, Barry Keoghan i jedna aktorka Kerry Condon („Duchy Inisherin”) było nominowanych do Oscara. Jessie Buckley, Andrew Scott czy Sairse Ronan to kolejne nazwiska z Irlandii, które z powodzeniem podbijają Fabrykę Snów i serca widzów na całym świecie.

W ramach Nocy Kin Studyjnych 2024 zapraszamy na filmy z udziałem najbardziej rozpoznawalnych aktorów i aktorek z Zielonej Wyspy:

 

17:45 CÓRKA | The Lost Daughter  reż. Maggie Gyllenhaal, USA/W.Bryt./Grecja 2021, 120’

obsada: Olivia Colman, Jessie Buckley, Ed Harris, Paul Mescal


Leda jedzie na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina, która mierzy się z trudami bycia młodą mamą. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć.


18:30 PARTY | The Party  reż. Sally Potter, W.Brytania/Dania 2017, 77’

obsada: Patricia Clarkson, Bruno Ganz, Cillian Murphy, Kristin Scott Thomas/ sala Mały Metraż


Janet organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April i jej mąż Gottfried, zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny; dziwnie podenerwowany bankier Tom (tegoroczny zdobywca Oscara Cillian Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta...


20:00

DUCHY INISHERIN | The Banshees of Inisherin reż. Martin McDonagh, Irlandia/USA 2022,114’

obsada: Brendan Gleeson, Collin Farrell, Barry Keoghan, Kerry Condon


Opowieść o losach dwójki przyjaciół, którzy znają się od kołyski: Pádraica i Colma. Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć. Zaskoczony Pádraic za wszelką cenę próbuje zrozumieć, co się stało i odzyskać kontakt z dawnym przyjacielem. Niestety, wszelkie wysiłki spełzają na niczym, a niewzruszony Colm jest coraz bardziej zdeterminowany, by zakończyć niechcianą relację. Po rzuconym w desperacji ultimatum Colma następuje seria szokujących wydarzeń, od których nie będzie już odwrotu…

Powrót