Noc kin studyjnych rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kino Kika

Adres: ul. Krasickiego 18, 30-503 Kraków
WWW:

https://www.kinokika.pl/

Kontakt e-mail:

kasa@kinokika.pl

Telefon +48 12 296 41 52

Program

Różne oblicza kina studyjnego.

12:00  PORWANIE BALTAZARA GĄBKI | Porwanie Baltazara Gąbki, reż. Władysław Nehrebecki, Alfred Ledwig, Edward Wątor, Józef Byrdy, Polska 1969-70, 45’

Kategoria wiekowa: 4+


SMOK – EXPEDITION | W ZBÓJECKIM OBOZIE | OBERŻA POD WESOŁYM KARAKONEM | SPOTKANIE ZE SMOKIEM MLEKOPIJEM | W KRAINIE KRÓLA SŁONECZKO | UCIECZKA

6 odcinków kultowego serialu dla dzieci zrealizowanego na podstawie powieści Stanisława Pagaczewskiego.

Słynny badacz, a także autor wielu rozpraw naukowych z biologii, Baltazar Gąbka wyrusza do Krainy Deszczowców w celu obserwacji obyczajów żab latających oraz zebrania nowych informacji do swojej pracy. Jego długa nieobecność w ojczyźnie niepokoi księcia Kraka, który rozkazuje zorganizować ekspedycję, mającą na celu sprowadzenie naukowca do kraju. Z Krakowa na ratunek udaje się ekspedycja, w której skład wchodzą Smok Wawelski oraz Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka (nadworny kucharz). Wyruszają do Krainy Deszczowców samochodem-amfibią. Ich tropem podąża szpieg z Krainy Deszczowców, Don Pedro de Pommidore.


17:30 SIOSTRZEŃSTWO ŚWIĘTEJ SAUNY | Savvusanna sõsarad

reż. Anna Hints, Estonia/Francja/Islandia 2023, 89’


Opowieść o sile siostrzeństwa, pięknie każdego ciała i oczyszczającej mocy saun. Estoński kandydat do Oscara® i Europejskich Nagród Filmowych, który zabiera widownię w podróż w głąb życiodajnego lasu. Tam grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie się zrelaksować, śpiewać i gotować, ale przede wszystkim dzielić między sobą najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać siłę ze wspólnoty. W rozgrzanej, intymnej przestrzeni wypędzają z siebie lęki i wstyd, odzyskując energię do życia. Ta uniwersalna historia kręcona przez 8 lat przedstawia także fenomen estońskiej dymnej sauny wpisanej na Listę UNESCO. Żywiołowa i kochana przez publiczność autorka filmu Anna Hints otrzymała nagrodę za Najlepszą Reżyserię na festiwalu Sundance.


19:15 OPADAJĄCE LIŚCIE | Kuolleet lehdet, reż. Aki Kaurismäki, Finlandia 2023, 81’


Najważniejszy fiński reżyser Aki Kaurismäki wraca do kin ze słodko-gorzką opowieścią o życiowych outsiderach, którzy poszukują szczęścia. W filmie, będącym celebracją małych chwil i niepozornych gestów, jest miejsce na humor, wzruszenie, głęboki humanizm, ale i komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych.

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym.

Spotykają się przypadkiem, na imprezie karaoke. Od pierwszej chwili widać, że tych dwoje zupełnie nieprzystosowanych do dzisiejszego świata bohaterów to bratnie dusze. Ciągnie ich do siebie, choć towarzyszy temu nutka niepewności. W końcu życie było dla nich do tej pory raczej pasmem niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Na naszych oczach kwitnie jednak niewinne, piękne uczucie, choć w tle, co słyszymy w radiowych odbiornikach, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.


21:00 NAJLEPSZE KRÓTKIE METRAŻE 2023

Set trzech krótkich metraży wyprodukowanych przez Warszawską Szkołę Filmową i wyreżyserowanych przez kobiety i o kobietach. „Do raju” Marty Szymanek, „Te cholerne Peonie” Poliny Biliaevej i „Moje stare” Nataszy Parzymies to odważne, pełne czułości, słodko-gorzkie historie o tęsknocie i pogoni za długo skrywanymi pragnieniami.

DO RAJU, reż. Marta Szymanek 23’


Siedemnastoletnia Mila wegetuje w cieniu przemytniczej rodziny. Sens jej egzystencji wyznacza ilość przeszmuglowanych papierosów i wódki. Zmęczona byciem zombie za życia, postanawia… skończyć ze sobą. Wszystko się komplikuje, gdy na drodze do raju nieoczekiwanie wyrasta syryjski uchodźca.


TE CHOLERNE PEONIE, reż. Polina Biliaieva 14’


Rita ma dwadzieścia cztery lata i nigdy nie przeżyła orgazmu. Postanawia to zmienić do swoich dwudziestych piątych urodzin, które są za miesiąc. Do wyznaczonego dnia coraz bliżej, a orgazm nie nadchodzi. Okazuje się jednak, że Rita odnajdzie to, czego szuka, w najmniej oczekiwanym przez nią miejscu i momencie.


MOJE STARE, reż. Natasza Parzymies 25’

W główne role wcieliły się legendy polskiego kina: Dorota Pomykała i Dorota Stalińska


Po 50 latach Zofia i Ania postanawiają wyruszyć w ostatnią wspólną podróż, żeby zawalczyć o dawne uczucie. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że poszukuje ich spanikowana córka Ani, która uważa, że jakaś obca kobieta porwała jej matkę…

Powrót