Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Noc Kin Studyjnych 2022

Kijów

Adres: Aleja Krasińskiego 34, 30-101 Kraków
WWW:

https://www.kijow.pl/

Program

 

Noc Oscarowa:

(pokazy filmów nominowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej odbywające się w 3 salach studyjnych jednocześnie)

 

18:00 NASZE MAGICZNE ENCANTO | Encanto

reż. Jared Bush,  USA 2021, 96’

„Nasze magiczne Encanto” opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście - w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją

20:00  CÓRKA |The Lost Daughter

reż. Maggie Gyllenhaal, Grecja / USA / Wielka Brytania / Izrael 2021, 121’ (dramat)

 

„Córka” to spektakularny debiut reżyserski Maggie Gyllenhaal, oparty na bestsellerowej powieści Eleny Ferrante (nominacja do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany). Leda (laureatka Oscara Olivia Colman i nominacja za rolę w „Córce”) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć.

Nominowany do trzech Oscarów film Maggie Gyllenhaal to jeden z najbardziej prowokujących filmów ostatnich lat. Reżyserka nie boi się zadawać niełatwych pytań o istotę macierzyństwa i jego wpływu na życie kobiety. Czy kobieta może nie posiadać instynktu macierzyńskiego? Czy jeśli nie stawia dzieci na pierwszym miejscu, ponad karierę i własne ambicje, czyni to z niej złą matkę? I wreszcie – „Czy bycie matką musi być pracą na cały etat? A jeśli praca nie daje satysfakcji i spełnienia, czy można ją po prostu rzucić?”, jak czytamy w jednej z recenzji. Efektem jest niezwykły dramat psychologiczny, który chwyta za serce już w pierwszych minutach, by nie puścić aż do napisów końcowych.

„Córka” to też prawdziwy aktorski popis – Olivii Colman i Jessie Buckley, które brawurowo wcieliły się w postać Ledy, głównej bohaterki filmu (obie zdobyły za swoje role nominacje do Oscara), a także Dakoty Johnson w pierwszej tak intymnej roli w swojej karierze. Na drugim planie wspierają je m.in Ed Harris czy Dagmara Domińczyk, polska aktorka robiąca karierę w Hollywood. Film poza oscarowymi nominacjami zdążył zdobyć już kilkadziesiąt nagród (w tym za najlepszy scenariusz na festiwalu na festiwalu w Wenecji).

 

 

22:30  NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE | VERDENS VERSTE MENNESKE

reż. Joachim Trier, Norwegia 2021, 128’ (dramat)

 

Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie
i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

Współczesny dramat o poszukiwaniu miłości i sensu we współczesnym Oslo. Jest kroniką czterech lat z życia Julie, młodej kobiety, która płynie po niespokojnych wodach swojego życia miłosnego i stara się znaleźć swoją ścieżkę kariery, prowadząc ją do realistycznego spojrzenia na to, kim naprawdę jest.

 

W kinie Kijów można przez cały dzień zwiedzać wystawę plakatów OSCAROWYCH na antresoli kina, dodatkowo – obowiązkowo zdjęcie z Oscarem w holu kina i stała wystawa A.Wajdy w holu przy salach Studio.

 

Wystawa  ANDRZEJA WAJDY

Wystawa to gromadzone przez kilkadziesiąt lat pamiątki - m.in. plakaty, fotosy i taśmy filmowe

(hol kina przy salach Studio)

Wystawy są dostępne do zwiedzania w godzinach 10.00-23.00

Powrót