Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Noc Kin Studyjnych 2022

Kino Kika

Adres: ul. Krasickiego 18, 30-503 Kraków
WWW:

http://www.kinokika.pl/

Program

17:00 DO DOMU | Додому

reż. Nariman Alijew, Ukraina 2019, 96'

Zwycięzca 4 edycji Ukraina! Festiwal Filmowy.

Film w reżyserii Narimana Alieva opowiada historię krymskiego Tatara Mustafy, który stracił najstarszego syna na wojnie między Rosją a Ukrainą. Postanawia przewieźć ciało zmarłego z Kijowa na Krym, by pochować go w rodzinnych stronach. Wraz z młodszym synem wyruszają w podróż, która odmieni ich relację.

 

19:00 JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM

reż. Krzysztof Ostrowski, Polska 2021, 71’, kat. wiekowa 15+, (film animowany)

Pełnometrażowy film powstał na bazie serialu stworzonego przez cenionego twórcę komiksów, Krzysztofa Ostrowskiego.  

Opowiada losy dwójki bohaterów, Supełotra – niegdyś popularnego czarnego charakteru oraz jego syna Superłotra Juniora – nieśmiałego i zamkniętego w sobie nastolatka. Superłotr i Superłotr Junior zmagają się z codziennością jak i zastanawiają się w jaki sposób przejąć kontrolę nad światem. Ich metody działania są skrajnie odmienne. Ojciec gorączkowo stara się zarobić na życie i z twarzą kontynuować łotrzykowską karierę, która w realiach prezentuje się dość chaotycznie, tymczasem syn w zaciszu swojego pokoju cierpliwie konstruuje idealny plan zagłady świata. Junior, poza szkołą - gdzie narażony jest na zaczepki większych od siebie rówieśników, w końcu odkrywa

w sobie nadnaturalne supermoce, dzięki którym jest w stanie wpływać na ciała fizyczne. Jednak by móc z nich skorzystać potrzebuje swojego ojca, który pewnego popołudnia staje się katalizatorem jego niezwykłej mocy. Wspólnymi siłami ojciec z synem doprowadzą do sytuacji, w której świat zwróci na nich uwagę i odda im zasłużony szacunek.

Pokaz odbywa się dzięki uprzejmości organizatorów 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA

Powrót