Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Noc Kin Studyjnych 2022

Kino Agrafka

Adres: ul. Krowoderska 8, 31-142 Kraków
WWW:

http://www.kinoagrafka.pl/

Program

Urodzinowy Jean-Paul Belmondo:

9 kwietnia tego roku legenda kina Jean- Paul Belmondo obchodziłby 89 urodziny. Zapraszamy na pokazy filmów z udziałem aktora, który na stałe wpisał się do historii światowej kinematografii.

18:00    SZPICEL | Le Doulos

reż. Jean-Pierre Melville, Francja/Włochy 1962, 108’

Czarny kryminał będący adaptacją powieści autorstwa Pierre’a Lesou o tym samym tytule. Po opuszczeniu więzienia złodziej Maurice Faugel (Serge Reggiani) planuje kolejny skok. Do akcji zaprasza swoich zaufanych znajomych oraz Silliena (Jean-Paul Belmondo), który ma ich zaopatrzyć w niezbędny sprzęt. Na miejscu zostają zaskoczeni przez policję. Maurice zostaje ranny, a przesłuchiwany przez policję Sellien stoi przed decyzją wyznania prawdy lub chronienia przyjaciół.

20:00    CZŁOWIEK Z RIO | L'Homme de Rio

reż. Philippe De Broca, Francja/Włochy 1963, 112’

Szalony film przygodowo-szpiegowski. Skradziona z paryskiego muzeum statuetka znad dorzecza Amazonki jest kluczem do legendarnego skarbu, którego poszukują bandyci. By dotrzeć do skarbu złoczyńcy porywają naukowców oraz Agnés, córkę jednego z nich. Jej chłopak, Adrien (Jean-Paul Belmondo), żołnierz będący na tygodniowej przepustce rusza z pomocą. Zaczyna się pełny egzotycznych przygód pościg za porywaczami.

22:15    SZALONY PIOTRUŚ | Pierrot le Fou

reż. Jean-Luc Godard, Francja/Włochy 1965, 110’

Ferdinand (Jean-Paul Belmondo), żonaty z zamożną kobietą, nudzi się. Pewnego wieczoru spotyka Marianne (Anna Karina), studentkę, którą poznał pięć lat wcześniej, która uporczywie nazywa go Piotrusiem. Porzuca małżonkę i, urzeczony, wiąże się z piękną Marianne. Ta jednak jest zamieszana
w nielegalne interesy. Oboje muszą się ukrywać, z Paryża wyruszają na południe Francji.

Powrót