Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kino Agrafka

Adres: ul. Krowoderska 8, 31-142 Kraków
WWW:

http://www.kinoagrafka.pl/

Program

11:00     W CO GRAJĄ LUDZIE | Seurapeli reż. Jenni Toivoniemi, Finlandia 2020, 117’

w ramach Akademii Filmowej 50+

Grupa dobrych przyjaciół postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak? Z pewnością, zwłaszcza, że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości. 

20:00 Spacer śladami kin studyjnych, festiwalowych i DKF-ów

Krótka przechadzka z kulturą filmową w tle, czyli opowieściami o tym, jak w Krakowie urozmaicano regularny repertuar kinowy i co z tego zostało. Po drodze konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Gutek Film. Start o godzinie 20:00 spod pomnika na pl. Inwalidów, meta o 21:50 w kinie Agrafka. Spacer poprowadzi Maciej Gil.

 

22:00     DYSKRETNY UROK NIEBEZPIECZNYCH MYŚLI | Les choses qu'on dit, les choses qu'on fait

 reż. Emmanuel Mouret, Francja 2020, 122’

pokaz przedpremierowy oraz  quiz filmowy z nagrodami

Historia koncentruje się wokół Daphné i Maxime’a, którzy dość nieoczekiwanie spotykają się na urokliwej francuskiej prowincji. Będąca w trzecim miesiącu ciąży kobieta wyjechała tam ze swoim partnerem François. Z kolei dla jego kuzyna Maxime’a to próba złapania równowagi po bolesnym rozstaniu.
Kiedy okazuje się, że François musi na kilka dni wyjechać, bohaterowie natychmiast znajdują wspólny język i zbliżają się do siebie. Dzielą pełne rozczarowań i frustracji podobne związkowe doświadczenia, które poznajemy w serii retrospekcji. Szybko okazuje się, że gdy mowa jest o miłości, nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Powrót