Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kino Pod Baranami

Adres: Rynek Główny 27, 31-010 Kraków
WWW:

https://www.kinopodbaranami.pl/

Program

Ciao, Italia! Włoska Noc Filmowa

3 filmy Paolo Sorrentino - w Kinie Pod Baranami i online na e-kinopodbaranami.pl

 

 

Kino Pod Baranami - Sala Czerwona
start: 23.15

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA, reż. Paolo Sorrentino, Francja/Włochy 2013, 144’

 

Porywająca uczta wizualna przywołująca twórczość Felliniego.

 

Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.

 

MŁODOŚĆ | LA GIOVINEZZA, reż. Paolo Sorrentino, Włochy/Francja/Szwajcaria/Wielka Brytania 2015, 118’

 

Wybitny kompozytor otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny, od której wszystko ją różni. Słynny reżyser szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor, znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

 

 

Dla uczestników maratonu - zniżki:

15% w Pizzerii Vicenti

15% w winiarni Dzikie Wino

 

 

E-Kino Pod Baranami: e-kinopodbaranami.pl

Film Oni dostępny online (od 25 września od godz. 12.00 do 26 września godz. 23.59)

 

ONI | LORO, reż. Paolo Sorrentino, Francja/Włochy 2018, 151’

 

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

 

Zgłoszenia na pokaz online - po wypełnieniu formularza na www Kina (formularz dostępny od 20 września).

 

Otrzymany po zgłoszeniu kod dostępu do filmu będzie można wykorzystać od 25 września, godz. 12.00 do 26 września, godz. 23.59.

 

Użyty w tym czasie kod odblokuje film na 48h.

Powrót