Uwaga!!! informacja archiwalna

KINO KIJÓW

Program

https://www.kijow.pl/

Każda osoba może otrzymać tylko jedną wejściówkę - kod na dany film wysyłając na adres e-mail promocja@apollofilm.pl  o temacie Noc Kin Studyjnych – (tytuł wybranego filmu) lub śledząc

https://www.facebook.com/kinokijow/

Wejściówki dostępne od 6 grudnia.

 

TYLKO ZWIERZĘTA NIE BŁĄDZĄ| Seules les bêtes reż. Dominik Moll,  Francja/Niemcy 2019, 116’

Film doceniony  w Wenecji, nominowany do Cezarów oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej Colina Niela. Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięć osób zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji. Reżyser umiejętnie gubi tropy i steruje uwagą widza, zapewniając mu trzymającą w napięciu i pełną zwrotów akcji kryminalno-miłosną układankę  jak i ekranową rozrywkę.

 

SŁUŻĄCA  | Ah-ga-ssi, reż. Park Chan-Wook, Korea Południowa 2016, 145’

Przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters „Złodziejka” nagrodzony na wielu festiwalach. Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą. Reżyser stworzył porażające wizualnie i trzymające do końca w napięciu widowisko, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje

 

JAKUB MIMMI I GADAJĄCE PSY | Jēkabs, Mimmi un runājošie suni, reż. E. Janson, Łotwa/Polska 2019, 70’

seans dla dzieci ( kat. wiekowa 6+)

Jakub i Mimmi to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Jakub mieszka w centrum Rygi a jego kuzynka  Mimmi  i wujek Orzeł mieszkają na obrzeżach miasta, w Maskaczce.  W czasie wizyty na przedmieściach Jakub wraz z Mimmi i zaprzyjaźnionymi psami na czele z Bossem, które potrafią mówić ludzkim głosem, walczą o zatrzymanie budowy biurowców w okolicy. Wspólne działanie na rzecz środowiska jednoczy ich i sprawia, że czas spędzony u rodziny na zawsze zostanie w jego pamięci.

Film zdobył Nagrodę Jury Dziennikarzy na Międzynarodowym Festiwalu  Filmowym Kino Dzieci 2019  – Najlepszy film, porusza ważne tematy: Czym jest walka o własne podwórko, o swoją dzielnicę i  przestrzeń do życia? Dlaczego ekologia jest tak ważna? O przyjaźni z psem.

Wydarzenie z cyklu CZYTANIE PRZY EKRANIE :

Materiał dodatkowy dostępny na:

https://www.youtube.com/channel/UC7wverO_4pMTIXVSLi9SMxQ