Uwaga!!! informacja archiwalna

KINO MIKRO

Program

http://www.kinomikro.pl/?

 

Każda osoba może otrzymać tylko jedną wejściówkę - kod na dany film wysyłając na adres mikro@kinomikro.pl e-mail o temacie Noc Kin Studyjnych – (tytuł wybranego filmu).

Wejściówki dostępne od 6 grudnia.

 

MARONA. PSIA OPOWIEŚĆ | L’extraordinaire voyage de Marona, reż. Anca Damian, Rumunia/ Francja/Belgia 2019, 92’

seans dla dzieci ( kat. wiekowa 9+)

Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

 

THE SQUARE | reż. Ruben Östlund, Niemcy/Francja/Szwecja/Dania 2017, 142’

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę?

„The Square” to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Film Rubena Östlunda („Turysta”), z Elisabeth Moss (seriale „Opowieść podręcznej” i „Tajemnice Laketop”), Dominikiem Westem („Dumni i wściekli”) i Claesem Bangiem w rolach głównych, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes.

Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

Wprowadzenie do pokazu: Bogusław Skowronek - Profesor doktor habilitowany, pracuje w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Filmoznawca, wieloletni współpracownik kina Mikro, stały prelegent cyklu Pora dla seniora.

Materiał dodatkowy do filmu  dostępny na:

https://www.youtube.com/channel/UC3EbBaCg8gvDLrNmoJHXojQ

https://www.facebook.com/kinomikro

 

CLIMAX | reż. Gaspar Noé, Francja 2018, 95’

 

„Climax” to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. Najnowsze dzieło reżysera „Love” „Nieodwracalne”  i „Wkraczając w pustkę” stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją „Step Up”.

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Aphex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.

Wprowadzenie do pokazu: Bogusław Skowronek - Profesor doktor habilitowany, pracuje w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Filmoznawca, wieloletni współpracownik kina Mikro, stały prelegent cyklu Pora dla seniora.

Materiał dodatkowy do filmu  dostępny na:

https://www.youtube.com/channel/UC3EbBaCg8gvDLrNmoJHXojQ

https://www.facebook.com/kinomikro