Uwaga!!! informacja archiwalna

KINO KIKA

Program

http://www.kinokika.pl/

Każda osoba może otrzymać tylko jedną wejściówkę - kod na dany film wysyłając na adres bilety@krkino.pl e-mail o temacie Noc Kin Studyjnych – (tytuł wybranego filmu) lub śledząc

https://www.facebook.com/kinokika

Wejściówki dostępne od 6 grudnia.

 

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA | Lasse Majas Detektivbyra - Det första mysteriet, reż. Josephine Bornebusch, Szwecja 2018, 95’

seans dla dzieci ( kat. wiekowa 7+)

 

Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło. Szkoła w Valleby ogłasza konkurs wiedzy, a nagrodą jest starożytna księga Hammarabi, w której spisano złote zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem zmagań starodruk znika. Lasse i Maja są świadkami tej sytuacji, ale nie potrafią zidentyfikować złodzieja. Pracownicy szkoły oskarżają Maję. Żeby udowodnić jej niewinność para młodych detektywów rozpoczyna poszukiwanie prawdziwego sprawcy. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Odkrywanie pierwszej tajemnicy nie tylko daje początek pięknej przyjaźni, ale konfrontuje bohaterów z nowymi wyzwaniami: strachem przed odrzuceniem, kłamstwem, do którego trudno się przyznać i tym jak ważne jest zaufanie i wzajemne zrozumienie.

Warsztaty dla dzieci: Ula Szkwarek, edukatorka i animatorka, temat: zabawki optyczne

Materiał dodatkowy dostępny na kanale

https://www.youtube.com/channel/UC8EHl19CXD3kNN6rU1oBitg

 

CZERWONY ŻÓŁW | La tortue rouge, reż. Michael Dudok de Wit, Belgia/Francja/Japonia 2016, 80’

"Czerwony żółw" to niezwykła, uniwersalna i poetycka opowieść o losach rozbitka, który w wyniku sztormu ląduje na tropikalnej, bezludnej wyspie. Początkowo to miejsce jawi mu się jako więzienie, z którego próbuje za wszelką cenę uciec, jednak jest ktoś, kto mu na to nie pozwoli.
Animację stworzyli wspólnie: niemieckie studio Wild Bunch, francuskie Why Not Productions oraz Studio Ghibli. Film zwyciężył w trzeciej edycji Scope100 i dzięki temu pojawi się na polskich ekranach.

 

A POTEM TAŃCZYLIŚMY | And Then We Danced, reż. Levan Akin, Szwecja/Gruzja/Francja 2019, 113’

Zakochany w tańcu Merab (Levan Gelbakhiani) od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję. Kiedy jeden z głównych tancerzy zostaje zwolniony i rozpoczyna się rekrutacja na jego miejsce, ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki.


W tym czasie do zespołu dołącza nowy tancerz, charyzmatyczny i utalentowany Irakli (Bachi Valishvili), który może stanąć Merabowi na drodze. Wspólne treningi sprawiają, że Irakli staje się nie tylko jego najgroźniejszym rywalem, ale też obiektem pożądania, które może na zawsze przekreślić jego karierę.