Uwaga!!! informacja archiwalna

KINO AGRAFKA

Program

http://www.kinoagrafka.pl/

Każda osoba może otrzymać tylko jedną wejściówkę - kod na dany film wysyłając na adres bilety@krkino.pl e-mail o temacie Noc Kin Studyjnych – (tytuł wybranego filmu) lub śledząc https://www.facebook.com/kinoagrafka

Wejściówki dostępne od 6 grudnia.

TONY HALIK | Tony Halik, reż. Marcin Borchardt, Polska 2020, 90’

Kim był Tony Halik? Podróżnik, dziennikarz, filmowiec. Jego życiowe perypetie wydają się równie nieprawdopodobne jak przygody Indiany Jonesa. W ostatniej dekadzie zimnej wojny niezwykle popularne programy telewizyjne były dla milionów Polaków przysłowiowym – „jedynym oknem na świat”. Poza Polską praktycznie nieznany, w latach 60-80 tych w jakiś dziwny sposób pojawiał się wszędzie tam na świecie, gdzie działo się coś ważnego. Znał wszystkich, wszystkich filmował, wszyscy chcieli z nim rozmawiać: Fidel Castro, królowa Elżbieta, Evita Peron, Richard Nixon.

Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować to i owo. Dziś trudno dociec, co z tego o czym mówił wydarzyło się naprawdę, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru.

Wprowadzenie do pokazu: Maciej Gil, animator kultury filmowej, opiekun Akademii Filmowej 50+

Materiał dodatkowy dostępny na:

https://www.youtube.com/channel/UC8EHl19CXD3kNN6rU1oBitg

 

MŁODOŚĆ | La giovinezza, reż. Paolo Sorrentino, Włochy/Francja/Szwajcaria/Wielka Brytania 2015, 118’
Wybitny kompozytor otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny, od której wszystko ją różni. Słynny reżyser szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor, znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

Wprowadzenie do pokazu: Diana Dąbrowska - filmoznawczyni, animatorka kultury i wieloletnia wykładowczyni Italianistyki na Uniwersytecie Łódzkim

Materiał dodatkowy dostępny na kanale

https://www.youtube.com/channel/UC8EHl19CXD3kNN6rU1oBitg