Uwaga!!! informacja archiwalna

KINO POD BARANAMI

Program

https://www.kinopodbaranami.pl/

Każda osoba może otrzymać tylko jedną wejściówkę - kod na dany film, linki do formularzy zgłoszeniowych dostępne będą od 6 grudnia na www.kinopodbaranami.pl

 

MAŁE SZCZĘŚCIA | LE BONHEUR DES UNS…reż. Daniel Cohen, Francja 2020, 100’

Rewelacyjny komediodramat Daniela Cohena w gwiazdorskiej obsadzie, opowiadający historię przyjaciół, których lojalność zostanie niespodziewanie wystawiona na próbę. W rolach głównych: Bérénice Bejo (Artysta), Vincent Cassel (Czarny łabędź), Florence Foresti (Barbecue) i François Damiens (La Famille Belier).

Kochająca życie Lea (Bejo) pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca (Cassel), konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Lea od dawna uważana jest za marzycielkę przez swoją najlepszą przyjaciółkę Karine (Foresti), która jest zadowolona ze swojej kierowniczej posady w reklamie i życia z Francisem (Damiens) oraz dwójką ich dzieci. Coś jednak zburzy spokój tej czwórki.

Pewnego wieczoru, podczas kolacji, Lea niespodziewanie ogłasza, że spróbuje swoich sił jako pisarka. Jednak jej mąż nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Nagły przypływ kreatywności u Lei powoduje, że także jej przyjaciółka Karine zdecyduje się także spróbować swoich sił w pisarstwie, a jej mąż odkryje na nowo swoje kreatywne oblicze. Kiedy jedno z wiodących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, wydaje się, że czekają ją same sukcesy. Tylko czy jej przyjaciele i mąż będą w stanie to udźwignąć?

Materiał dodatkowy do filmu będzie dostępny na:

kinopodbaranami - YouTube

https://www.facebook.com/kinopodbaranami/?ref=ts

https://www.instagram.com/kinopodbaranami/?hl=pl

 

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA reż. Paolo Sorrentino, Francja/Włochy 2013, 144’

Porywająca uczta wizualna przywołująca twórczość Felliniego. Film twórcy Młodości, Onych i Młodego papieża.

Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.

Materiał dodatkowy do filmu będzie dostępny na:

kinopodbaranami - YouTube

https://www.facebook.com/kinopodbaranami/?ref=ts

https://www.instagram.com/kinopodbaranami/?hl=pl

 

SUPERAGENTKA | NABOSPIONEN reż. Karla von Bengtson, Dania 2017, 77’

seans dla dzieci ( kat. wiekowa 6+)

Pełnometrażowa animacja z detektywistyczną zagadką w tle. Opowieść o pasji, przyjaźni i pokonywaniu własnych strachów.

Agathe-Christine lub po prostu – jak wolą nazywać ją najbliżsi – AC, przeprowadza się z rodziną do nowego miasta. Jej mama ma nadzieję, że będzie to okazja to tego, by dziewczynka zawarła nowe przyjaźnie i przestała być samotniczką. AC nie ma jednak czasu na zabawę. Marzy o tym, by prowadzić własną agencję detektywistyczną. Nowe otoczenie to dla niej szansa na rozwikłanie pierwszej wielkiej sprawy. Wkrótce AC wpada na trop złodziejaszka, podkradającego słodycze z osiedlowego sklepu. To początek przygody, która wywróci jej życie do góry nogami.

Materiał dodatkowy do filmu będzie dostępny na:

kinopodbaranami - YouTube

https://www.facebook.com/kinopodbaranami/?ref=ts

https://www.instagram.com/kinopodbaranami/?hl=pl