Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

NOC CRACOVIA SACRA 2017

Tradycyjnie, w dniach 14 i 15 sierpnia 2017 roku odbędzie się kolejna, 10. edycja Nocy Cracovia Sacra, przedsięwzięcia z cyklu nocnego eksplorowania Krakowa, ukazującego fenomen religijny miasta, częstokroć zwanego drugim Rzymem. W swoim kształcie, charakterze i bogactwie programowym nie ma odpowiednika w Europie.

W tegorocznym programie, oprócz licznych koncertów o tematyce sakralnej, spektakli słowno-muzycznych, wystaw, przewidziano zwiedzanie najpiękniejszych świątyń Krakowa i okolic, odkrywanie kościelnych zabytków i dzieł sztuki, na co dzień niedostępnych.

Każdorazowo Nocy Cracovia Sacra towarzyszy motyw przewodni. W tym roku Noc Cracovia Sacra odbędzie się pod hasłem „Skarby krakowskich klasztorów”.

Uroczystą inaugurację Nocy Cracovia Sacra, która odbędzie się 14 sierpnia 2017 roku w kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krakowie, rozpocznie koncert pt. „Jeszcze Polska Muzyka” w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Górecki Chamber Choir. Podczas koncertu wykonana zostanie Symfonia nr 1 „Chrztu” na chór i orkiestrę P. Sydora (światowa prapremiera).

Organizatorem Nocy Cracovia Sacra jest Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z krakowskimi Klasztorami i Kościołami.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre obowiązują nieodpłatne wejściówki.

 

Szczegółowy program: www.krakowskienoce.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Luboń
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce
Data publikacji: 2017-07-24
Data aktualizacji: 2017-07-24
Powrót