Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”

Adres: ul. Konopnickiej 26, Kraków
Telefon +48 12 267 27 03

Program

19.00 – 24.00  (23.30ostatnie wejście)
Wstęp 5 zł
Budynek główny Muzeum Manggha  
Wystawy:
„Background”
„Czwarta odsłona stałej prezentacji dawnej sztuki japońskiej”

Galeria Europa-Daleki Wschód
„Hiroshige. Podróż w głąb drzeworytu” https://manggha.pl/wystawa/hiroshige-podroz-w-glab-drzeworytu

Wydarzenia dodatkowe:
19.00 - 21.00. Origami - stoisko edukacyjne
Warsztaty origami na poziomie podstawowym odbędą się w formie otwartego stoiska w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód, z którego będzie można korzystać w miarę wolnych miejsc (brak możliwości rezerwacji). Edukatorzy mogą obsługiwać jednocześnie maksymalnie 10 osób

19.00 - 23.00. Stwórz własną pocztówkę z japońskimi wzorami
Otwarte stoisko w przestrzeni holu Budynku Głównego Muzeum Manggha przygotowane do własnoręcznego wykonania pocztówki lub pamiątkowej kartki z wizyty. Do dyspozycji gości przygotowane będą kartki pocztowe do własnoręcznego udekorowania wybranym motywem z dostępnych pieczątek. Edukatorzy mogą obsługiwać jednocześnie maksymalnie 3 osoby. Ze stoiska będzie można korzystać w miarę wolnych miejsc (brak możliwości rezerwacji).

20.00 - 22.00. Japońska grafika - stoisko edukacyjne
Poznajcie bogactwo motywów japońskiej kultury odkrywając grafikę warsztatową pod czujnym okiem edukatorek. Stwórzcie swoje własne odbitki i zabierzcie do domu m.in. japońską kappę czy pejzaż z górą Fudżi. Edukatorzy mogą obsługiwać jednocześnie maksymalnie 2 osoby.  Ze stoiska będzie można korzystać w miarę wolnych miejsc (brak możliwości rezerwacji). Stoisko będzie dostępne w holu Galerii Europa – Daleki Wschód.

20.00 - 22.30. Pokaz parzenia herbaty prowadzony przez Stowarzyszenie Drogi Herbaty SENSHINKAI
Pokazy parzenia herbaty w 3 turach:
I pokaz 20.00–20.30
II pokaz 21.00–21.30
III pokaz 22.00–22.30
Organizator zapewnia 20 miejsc siedzących (brak możliwości rezerwacji) w przestrzeni pawilonu herbacianego. Pozostałe miejsca w przestrzeni pokazu są stojące.
W wypadku złej pogody pokaz odbędzie się na sali wielofunkcyjnej w Budynku Głównym.



Stowarzyszenie Senshinkai powstało dzięki inicjatywie japońskiej nauczycielki herbaty Etsuko Yamaguchi, która od niemal czterdziestu lat szerzyła kulturę swego kraju podczas licznych wizyt w Polsce. Kraków przyciągnął jej szczególną uwagę, a współpraca z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaowocowała utworzeniem w 2001 roku regularnie ćwiczącej grupy. W 2007 roku Stowarzyszenie zostało oficjalnie uznane za część Chadō Tankōkai, będącego elementem struktury szkoły Urasenke. Dzięki wsparciu profesor Yamaguchi organizowane są cykliczne warsztaty, a jej polscy uczniowie mają możliwość dalszego kształcenia się na specjalnym kursie dla obcokrajowców w szkole Urasenke w Kioto. Od 2017 roku uczniami krakowskiej filii szkoły Urasenke opiekuje się pani profesor Michiru Sugimoto.


21.00 - 22.00. Quiz wiedzy o Japonii.
Na wydarzenie obowiązuje osobną lista zapisów na adres: recepcja@manggha.pl. Maksymalna liczba osób: 60. Quiz odbędzie się w sali konferencyjnej w budynku Galeria Europa – Daleki Wschód. Informacja o naborze zostanie opublikowana wraz z ogłoszeniem wydarzenia na stronie Muzeum od 26 kwietnia.



Japonia to odległy kraj, lecz wydaje się , że ogólna wiedza na jego temat jest na stosunkowo wysokim poziomie. Jaka jest rzeczywistość? Chcecie sprawdzić swoją wiedzę i zabłysnąć w naszym japonistycznym quizie? Zapraszamy do wspólnej zabawy!


23.00 - 24.00 Prelekcja „Japońska szkoła w anime vs rzeczywistość”. Maksymalna liczba miejsc: 250. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, a o uczestnictwie decyduje kolejność wejścia (Sala Wielofunkcyjna - poziom -1)



Poznajcie rzeczywistość japońskiego systemu edukacji. Podczas wykładu zorganizowanego przez Dział Edukacji Muzeum Manggha poznacie znane tytuły anime, których fabuła odbywa się w szkole. Obraz szkoły z japońskiej animacji zostanie skonfrontowany z aktualną rzeczywistością.


 

Powrót