Muzeum Nowej Huty
Adres: | Osiedle Centrum E 1, Kraków |
Program
19.00 - 01.00 Zwiedzanie wystaw „Bunt w systemie. Muzyczne przestrzenie wolności 1945-1989” oraz „Atomowa Groza. Schrony w Nowej Hucie” (ostatnie wejście o północy)
19.00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Bunt w systemie. Muzyczne przestrzenie wolności 1945-1989”. Prowadzenie: Zbigniew Semik. Pierwszeństwo dla osób z rezerwacją: www.bilety.mhk.pl Limit: 20 osób
19.00 Warsztaty Szkolimy przyszłych emalierników. Prowadzenie: Krzysztof Madej. Pierwszeństwo dla osób z rezerwacją w Centrum Obsługi Zwiedzających: e-mail: info@muzeumkrakowa.pl Limit: 20 osób.
Chcesz się dowiedzieć co to jest emalia, zgłębić wiedzę, stworzyć coś niepowtarzalnego? Zapraszamy do uczestnictwa w jedynych w Polsce warsztatach emalierskich. U nas zobaczysz cały proces powstawania naczyń emaliowanych od krążka blachy poprzez tłoczenie, zgrzewanie, tworzenie mas emalierskich do wypalania w piecu, a na końcu sam stworzysz swój niepowtarzalny kubek używając do tego całej palety mas emalierskich. Warsztaty „Szkolimy przyszłym emalierników” to niepowtarzalna forma obcowania z kulturą, sztuką, pasją i piękną olkuską tradycją emaliernictwa naczyń dotykowych ręcznie zdobionych.
21.15 Nocny spacer „Neony w Nowej Hucie” - start z Muzeum Nowej Huty, os. Centrum E1. Prowadzenie: Piotr Kapusta. Pierwszeństwo dla osób z rezerwacją w Centrum Obsługi Zwiedzających: e-mail: info@muzeumkrakowa.pl Limit: 50 osób.
Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej przed rozpoczęciem spaceru
21.30 Ku przyszłości. Spotkanie z Krzysztofem Grabowskim. Prowadzenie: Leszek Gnoiński, dziennikarz, pisarz, filmowiec. Pierwszeństwo dla osób z rezerwacją w Centrum Obsługi Zwiedzających: e-mail: info@muzeumkrakowa.pl Limit: 60 osób.
Krzysztof Grabowski jest jedną z najważniejszych postaci polskiej muzyki ostatniego półwiecza. Współzałożyciel, perkusista, a przede wszystkim autor tekstów legendarnego zespołu Dezerter, miał wpływ na kilka pokoleń Polaków. Niedawno wydał książkę „Przyjeżdżajcie, będzie super”, w której opisał perypetie Dezertera na przestrzeni ponad 40 lat działalności. Podczas spotkania w Muzeum Nowej Huty nie tylko przypomnimy trudne początki kultury punkowej w Polsce, ale także pokażemy, jaki wpływ miała na rzeczywistość, w której żyjemy.