Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie

Adres: Plac Wolnica 1, Kraków

Program

19.00 - 24.00

Wstęp 1 zł

Warsztaty wycinankowe, prezentacje i prelekcje

19.30 - 20.00 Ukraińska koszula ludowa – od rzeczy „rustykalnej” do symbolu tożsamości narodowej

20.30 - 21.00  Ukraińskie tradycyjne nakrycia głowy kobiet: obrzędowość, funkcja, zdobnictwo.
22.00 - 22.30 Ukraińska koszula ludowa – od rzeczy „rustykalnej” do symbolu tożsamości narodowej, kilkadziesiąt nowych obiektów włączonych w wystawę, archiwalne fotografie.

Zwiedzanie wystawy stałej połączone z prezentacją wybranych obiektów pochodzących z terenów Ukrainy znajdujących się w kolekcji Muzeum. Osobom posługującym się językiem ukraińskim zapewniona pomoc w tłumaczeniu

„Esterka”, ul. Krakowska 46:

W Domu Esterki trwają przygotowania do wystawy „POWERBANK/ siła kobiet” (otwarcie 26 maja). Będzie to opowieść wywiedziona z historii kobiet (znanych i anonimowych), na rozmaite sposoby tworzących Muzeum Etnograficzne w Krakowie. Ich losy splatają się w intrygującą sieć, ujawniają niespodziewane powiązania. Wystawa powstaje w miejscu, w którym przed pandemią funkcjonował lokalny oddział dużego banku. Podczas Nocy Muzeów będzie można zajrzeć do tej przestrzeni i włączyć się w jej przemianę, angażując ręce i głowę na dwa sposoby: poprzez rozplątywanie, wiązanie i splatanie nici, które zostaną wykorzystane w aranżacji wystawy oraz odpowiedź na pytanie „Skąd czerpiesz siłę?”. Pozyskane w trakcie Nocy wypowiedzi zasilą POWERBANK, stale otwarty na energię zwiedzających. Osobom posługującym się językiem ukraińskim zapewniona pomoc w tłumaczeniu.

Szczegółowe informacje: www.etnomuzeum.eu

Powrót