Komunikat archiwalny

NOC TAŃCA 2019 – zapraszamy do składania ofert

16 czerwca 2019 r. odbędzie się w Krakowie druga edycja NOCY TAŃCA. Wydarzenie to, zostało wpisane już na stałe w projekt KRAKOWSKICH NOCY, który od lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów.

Taniec ma prawdopodobnie tyle lat, ile historia ludzkości. Przynosi mnóstwo satysfakcji, pozytywnie nastraja do świata i poprawia humor. Jest formą komunikacji niewerbalnej. Dzięki niemu możemy wyrazić swoje uczucia, emocje. Taniec to doskonała forma spędzania wolnego czasu, przynosząca wymierne korzyści m.in. w postaci dobrego samopoczucia i zdrowia fizycznego. Elementy tańca pojawiają się też w wielu dyscyplinach sportowych.

 

NOC TAŃCA stanowi doskonałą okazję do prezentacji krakowskiego środowiska związanego ze sztuką taneczną. Podobnie jak w roku ubiegłym planowane są cztery sceny plenerowe (Mały Rynek, Rynek Podgórski, Dworek Białoprądnicki, Nowohuckie Centrum Kultury), na których pokażemy taneczne bogactwo Krakowa. Projekty taneczne będą prezentowane również w wybranych salach widowiskowych. Spektakle i pokazy oraz występy amatorskie czy też warsztaty będą prowadzone przez różne grupy taneczne. Chcemy pokazać taniec w jego najróżniejszych odsłonach.

 

CELE PROJEKTU:

  1. wspieranie aktywności związanych z tańcem,
  2. popularyzacja twórczości i miejsc związanych ze sztuką taneczną,
  3. zachęcenie do komunikowania tańca z innymi obszarami sztuki, tworząc okazje do interdyscyplinarnych działań i spotkań,
  4. integracja środowisk twórczych i artystycznych, instytucji kultury i organizacji pozarządowych wokół sztuki tanecznej,
  5. zainteresowanie tańcem i zachęcenie do aktywności zróżnicowanych grup odbiorców.

 

PREFEROWANE FORMY REALIZACJI:

- spektakle i pokazy taneczne,

- prezentacje autorskich projektów,

- pokazy sztuki tanecznej w przestrzeni miejskiej,

- warsztaty tańca,

- eksperymenty taneczne.

 

Termin realizacji projektów: 16 czerwca 2019 r.

Propozycje przedsięwzięć z zakresu tańca, które mogłyby być ujęte w programie NOCY TAŃCA można składać w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pl. Wszystkich Świętych 11, pok. nr 12, do p. Renaty Popławskiej-Jędryka lub elektronicznie na adres: Renata.Poplawska@um.krakow.pl.

 

Oferta powinna zawierać:

1. Informację o wykonawcy/zespole, wskazanie osoby do kontaktu ze strony zespołu (telefon, e-mail).

2. Krótki opis proponowanego przedsięwzięcia (m.in. rodzaj tańca, ilość osób występujących, czas trwania).

3. Wskazanie miejsca realizacji przedsięwzięcia (wybrana scena plenerowa lub sala koncertowa/widowiskowa/warsztatowa, itp.).

4. Ewentualne koszty związane z realizacją proponowanego przedsięwzięcia oraz oczekiwane wsparcie finansowe ze strony Miasta.

 

Termin zgłaszania ofert upływa 1 marca 2019 roku.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod tel. 12 61 61 943.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Luboń
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce
Newsletter
Zapisz się