Komunikat archiwalny

NOWA SZATA GRAFICZNA CYKLU KRAKOWSKIE NOCE

W tym roku cykl „Krakowskie Noce” ma nową szatę graficzną.

NOWA SZATA GRAFICZNA CYKLU KRAKOWSKIE NOCE
Fot. Krakowskie Noce

Propozycja stworzenia kompleksowej identyfikacji wizualnej cyklu „Krakowskich Nocy” Agencji Reklamowej Hand Made została wybrana przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego  UMK spośród kilku innych ofert firm graficznych.

Poszukiwaliśmy big idei - czyli symbolu, który będzie na tyle pojemny, by zawrzeć w sobie wszystkie wydarzenia oraz kojarzyć się będzie z nocą oraz tajemniczą atmosferą Krakowa. Takim symbolem stał się księżyc i jego fazy. Każdej z nocy przypisana została inna z nich. Dzięki temu uzyskaliśmy spójną komunikację oraz czytelność w dekodowaniu kolejności poszczególnych wydarzeń. Nowoczesny design oraz odpowiednio dobrane zdjęcia pasujące do każdej z nocy sprawiły, że projekty są aspiracyjne i idealnie wpisują się w artystyczny klimat.
Co najważniejsze księżyc jako symbol jest na tyle plastyczny, że dzięki ciekawemu, typograficznemu zabiegowi uzyskaliśmy efekt, w którym litery logotypu nawiązują do poszczególnych jego faz. To sprawiło, że wszystkie elementy komunikacji są ze sobą powiązane tworząc spójny i rozpoznawalny przekaz.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Luboń
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce
Newsletter
Zapisz się