Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

NOWA SZATA GRAFICZNA CYKLU KRAKOWSKIE NOCE

W tym roku cykl „Krakowskie Noce” ma nową szatę graficzną.

Propozycja stworzenia kompleksowej identyfikacji wizualnej cyklu „Krakowskich Nocy” Agencji Reklamowej Hand Made została wybrana przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego  UMK spośród kilku innych ofert firm graficznych.

Poszukiwaliśmy big idei - czyli symbolu, który będzie na tyle pojemny, by zawrzeć w sobie wszystkie wydarzenia oraz kojarzyć się będzie z nocą oraz tajemniczą atmosferą Krakowa. Takim symbolem stał się księżyc i jego fazy. Każdej z nocy przypisana została inna z nich. Dzięki temu uzyskaliśmy spójną komunikację oraz czytelność w dekodowaniu kolejności poszczególnych wydarzeń. Nowoczesny design oraz odpowiednio dobrane zdjęcia pasujące do każdej z nocy sprawiły, że projekty są aspiracyjne i idealnie wpisują się w artystyczny klimat.
Co najważniejsze księżyc jako symbol jest na tyle plastyczny, że dzięki ciekawemu, typograficznemu zabiegowi uzyskaliśmy efekt, w którym litery logotypu nawiązują do poszczególnych jego faz. To sprawiło, że wszystkie elementy komunikacji są ze sobą powiązane tworząc spójny i rozpoznawalny przekaz.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Luboń
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce
Data publikacji: 2018-05-18
Data aktualizacji: 2018-05-18
Powrót
Znajdź