Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

KRAKOWSKIE NOCE 2024

Przed nami kolejna odsłona cyklu: „Krakowskie Noce”. Od kwietnia do października będzie można skorzystać z bogatej oferty kulturalnej Miasta, ujętej w wyjątkową formę nocnych wydarzeń. Ekspozycje muzealne, kameralne sale kinowe, zakamarki scen teatralnych, klasztorne skarbce i krużganki, a do tego koncerty, spektakle, pokazy taneczne i poetyckie spotkania  wszystko to złoży się na tegoroczny cykl Krakowskich Nocy. Znamy już terminy poszczególnych odsłon i zapraszamy do współtworzenia programu!

Fot. Krakowskie Noce

Ideą cyklu Krakowskie Noce  jest popularyzacja uczestnictwa w kulturze, poprzez tworzenie atrakcyjnej oferty, adresowanej do mieszkańców Krakowa i odwiedzających miasto turystów, ale także promocja dziedzictwa i kultury Krakowa oraz jego potencjału twórczego. Projekt składa się z siedmiu odsłon: Noc Muzeów (realizowana od 2004 r.), Noc Teatrów (od 2007 r.), Noc Tańca ( od 2018 r.), Noc Jazzu (od roku 2007), Noc „Cracovia Sacra” (od 2008 r.), Noc Poezji (od 2011 r.), Noc Kin Studyjnych (od 2020 r.).

Program każdej Nocy jest niepowtarzalny: zbudowany wokół tematu przewodniego, bądź prezentujący wydarzenia, premiery, projekty ostatniego sezonu artystycznego.

Organizatorem cyklu jest Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK, który przygotowuje poszczególne Noce we współpracy z instytucjami kultury i partnerami.

 

Terminy tegorocznych Krakowskich Nocy:

Noc Kin Studyjnych: 20 kwietnia

Noc Muzeów: 17 maja

Noc Tańca: 8 czerwca

Noc Teatrów: 15 czerwca

Noc Jazzu: 13 lipca

Noc Cracovia Sacra: 14 i 15 sierpnia

Noc Poezji: 11-13 października

 

W przypadku chęci współtworzenia programu Krakowskich Nocy, warto zapoznać się z poniższymi informacjami ! Aktualnie zbierane są propozycje wydarzeń, które mogłyby zostać włączone do programu:

Noc Tańca 2024 - Nabór propozycji projektów

Noc Jazzu 2024 - Nabór propozycji projektów

Noc Cracovia Sakralna 2024 - Nabór propozycji projektów

Noc Poezji 2024 - Nabór propozycji projektów

 

Szczegóły dotyczące poszczególnych Krakowskich Nocy będzie można znaleźć na stronie internetowej krakowskienoce.pl oraz śledzić na Facebooku i Instagramie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Luboń
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce
Data publikacji: 2024-03-04
Data aktualizacji: 2024-03-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź