Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Apel o ochronę Lajkonika jako jednego z symboli Krakowa

2024-04-23

Muzeum Krakowa i orszak pochodu Lajkonika stanęli przed koniecznością wyrażenia wspólnego stanowiska wobec coraz częstszych przypadków wykorzystywania jednego z symboli naszego miasta i elementu jego dziedzictwa niematerialnego, jakim jest Lajkonik – Konik Zwierzyniecki, do działań o charakterze komercyjnym oraz przedsięwzięć odzierających tę postać z jej naturalnego kontekstu i zacierających prawdziwy sens tej wyjątkowej i pięknej krakowskiej tradycji.

19. Dni Muzyki Feliksa Mendelsshona

Przed nami 19. Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna

2024-04-16

Już po raz dziewiętnasty Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna przyciągną na Kazimierz miłośników muzyki klasycznej! Początek tegorocznej edycji w piątek, 10 maja. Zagrają m.in. Andrew Yang, Carla Trynchuk i Ellen Braslavsky, a także Cometae Quartet.

Konkurs dla dzieci „Karramba – moja Kraina Deszczowców”

2024-04-09

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci w wieku od 5 do 10 lat do udziału w konkursie plastycznym „Karramba – moja Kraina Deszczowców”, zorganizowanym z okazji 40. rocznicy śmierci Stanisława Pagaczewskiego (1916–1984), autora cyklu książek „Przygody Baltazara Gąbki”.  

Dwie dekady krakowskiej kultury

2024-04-02

Ostatnie dwie dekady to czas wielu istotnych zmian w krakowskiej kulturze, w przestrzeni zarządzania dziedzictwem kulturowym miasta, a także w rozwoju nowoczesnych funkcji kulturalnych. Dzięki udziałowi środków europejskich powstawały instytucje i obiekty generujące nowe miejsca pracy, jak też istotny wpływ społeczny i ekonomiczny. Kraków jest jednym z najbardziej fascynujących kreatywnych ośrodków w kraju i w Europie.

Kraków łączy pokolenia: konkurs dla seniorów i uczniów

2024-03-20

Rada Krakowskich Seniorów oraz Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK ogłaszają konkurs literacko-plastyczny dla seniorów i uczniów pt. „Łączymy Pokolenia – mój Kraków”. Przedsięwzięcie, będące częścią obchodów 10-lecia powstania RKS, realizowane jest w ramach Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych Pasios. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 maja.

Po co nam poezja? Odpowiedz, zgłaszając propozycję do tegorocznej Nocy Poezji

2024-03-14

Tegoroczna 14. Noc Poezji, organizowana pod hasłem „Kraków jako poetycka wieża Babel. Po co nam poezja?” odbędzie się w terminie 11–13 października. Zanim jednak miasto zostanie opanowane przez poezję, jej twórców i odbiorców, organizatorzy wydarzenia zapraszają do współtworzenia programu. Zgłoszenia można przekazywać do 20 maja.

„Wyjątkowe chwile” – warsztaty dla uczniów szkół i placówek specjalnych

2024-01-11

Zapraszamy do udziału w „Wyjątkowych chwilach”. To niecodzienne warsztaty, w trakcie których młodzi czytelnicy mają szansę wniknąć w świat najciekawszych współczesnych książek dla dzieci. Każde spotkanie jest inne i twórcze, a co więcej inspirowane najpiękniejszymi książkami dla dzieci.

Znajdź