Strona główna rozwiń menu

Noc Cracovia Sacra 2019 rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

NOC CRACOVIA SACRA 2019

Tradycyjnie, w dniach 14 i 15 sierpnia 2019 roku odbędzie się kolejna, 12. odsłona Nocy Cracovia Sacra, przedsięwzięcia z cyklu nocnego eksplorowania Krakowa, ukazującego fenomen religijny miasta, częstokroć zwanego drugim Rzymem. W swoim kształcie, charakterze i bogactwie programowym nie ma odpowiednika w Europie.

 Tegoroczna Noc Cracovia Sacra, wchodząca w skład projektu pn. „Krakowskie Noce”  dedykowana jest  ogrodom i wirydarzom klasztornym, terenom na co dzień niedostępnym, niejednokrotnie objętym klasztorną regułą,. W programie przedsięwzięcia, oprócz zwiedzania kilkunastu przyklasztornych ogrodów i wirydarzy, a także najcenniejszych obiektów sakralnych, przewidziano również liczne koncerty, spektakle słowno-muzyczne oraz wystawy o tematyce sakralnej.

            Uroczysta inauguracja Nocy Cracovia Sacra odbędzie się 14 sierpnia 2019 roku,  o godz. 19.00 w Opactwie Cystersów w Mogile.

            Wstęp na wszystkie wydarzenia jest  bezpłatny. Do wybranych miejsc – z uwagi na ograniczoną wielkość pomieszczeń czy ich charakter – obowiązywać będą bezpłatne wejściówki

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Luboń
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce
Data publikacji: 2019-06-27
Data aktualizacji: 2019-06-27
Powrót