górne tło

NOC KIN STUDYJNYCH 2023

Przed nami pierwsza z cyklu „Krakowskich Nocy”- Noc Kin Studyjnych. Już w sobotę 15 kwietnia krakowskie kina studyjne zaproszą widzów na specjalnie przygotowane bezpłatne atrakcje filmowe oraz do udziału w Kinowej Grze Miejskiej.

Kino Pod Baranami, Mikro, Kijów, Paradox, Agrafka, podgórska Kika i nowohucki Sfinks, wszystkie krakowskie kina studyjne wspólnie świętują 4. Noc Kin Studyjnych. Pięć z nich zaproponowało tematyczne maratony filmowe: Kika proponuje filmy, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda, Kijów zaprezentuje program ekologiczny #ECOwkinieKijów, w Paradoxie będzimy poznawać znaczenie kostiumu filmowego, Mikro przedstawi krakowskich morderców, a w Sfinksie będziemy podziwiać na ekranie zjawiskową Penelope Cruz.

4. edycja Nocy kin studyjnych to także ciekawe prelekcje i spotkania z twórcami. Kameralne Mikro zaprasza na spotkanie z Piotrem Litką i Przemysławem Semczukiem, twórcami dokumentów z serii „Polscy. Seryjni”. Kika zaprasza na wideoprelekcję Tomasza Kolankiewicza dyrektora artystycznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przed filmem Do widzenia do jutra… oraz  prelekcję przed filmem Niewinni Czarodzieje dotyczącą twórczości Krzysztofa Komedy w wykonaniu Magdy Miśki-Jackowskiej, autorki podcastu o muzyce filmowej SCORE AND THE CITY. W Agrafce odbędzie się spotkanie z Dorotą Pomykałą grającą główną rolę w filmie Kobieta na dachu, a w Paradoxie podyskutujemy z filmoznawczynia Dianą Dąbrowską o kostiumach filmowych.

Wyjątkową ofertę przygotowano także dla dzieci i młodzieży.  w Kice odbędzie się projekcja filmu Yuku i Magiczny Kwiat,w Sfiksie warsztaty dla dzieci  dotyczące animacji filmowej a w Kijowie ekowarsztaty dla dzieci i pokaz filmu Przytul mnie. Poszukiwacze miodu!  W Kinie Pod Baranami czeka na nastolatków prawdziwa gratka: nocny maraton filmowy przygotowany specjalnie z myślą o młodzieży 14 +.

Bezpłatne wejściówki (max. 2 na osobę) na wydarzenia będą dostępne w kasach kin od  12 kwietnia (środa).

15 kwietnia w godzinach 10.00 - 14.30 odbędzie się Kinowa Gra Miejska. Uczestnicy  podróżować będą śladami krakowskich kin studyjnych, rozwiązywać zagadki związane z miejscami, w których kręcone były filmy i zdobywać punkty.  Na zgłoszenia drużyn chętnych do udziału w grze czekamy do wyczerpania miejsc do 7 kwietnia. Formularze zgłoszeniowy znajduje się na profilu fb kina Agrafka KINOWA GRA MIEJSKA: Filmowy Kraków | Noc Kin Studyjnych 2023 | Facebook

KINOWA GRA MIEJSKA 2023 - FILMOWY KRAKÓW (google.com)

 

Dokładny program imprezy jest dostępny na stronie: krakowskienoce.pl oraz na profilu fb Krakowskie Noce.