górne tło

KONCERT MUZYKÓW Z UKRAINY

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert Zespołu Polsko - Ukraińskiej Orkiestry Kameralnej, złożonego z muzyków - uchodźców, którzy w obliczu ostatnich wydarzeń emigrowali z pogrążonej wojną Ukrainy do Polski. Koncert odbędzie się w Noc Muzeów w Muzeum Fotografii na ul. Rakowickiej 22 Ao godz. 18.30.

Orkiestra założona została przez dyrygentkę - Martynę Zych oraz altowiolistkę - Natalię Warzechę - Karkus. Orkiestra złożona jest z muzyków pochodzących z miast takich jak Odessa, Kijów, Lwów, Charków i inne. Celem projektu jest szansa na przywrócenie nadziei, stabilności życiowej i powrót do normalnej pracy dla muzyków, którzy w obliczu wojny pozostawili swoje zatrudnienie w filharmoniach i konserwatoriach muzycznych. Koncertami orkiestry pragniemy wesprzeć ducha ukraińskich uchodźców oraz wiarę w pozytywne zakończenie konfliktu.

W programie koncertu znajdą się serenady, divertimenta, muzyka polska i ukraińska w tym  Divertimento D Dur W. A. Mozarta,  Aria na strunie G Bacha i fragmenty muzyki filmowej.