górne tło

Na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce

W niezwykłej scenerii Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce od 13 lat rozbrzmiewają porywające nuty – a to wszystko za sprawą Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie. W ramach wydarzenia w każdą letnią niedzielę będziemy odkrywać drewniane zabytki.

To nie koniec atrakcji. W ramach akcji Otwarty Szlak Architektury Drewnianej przewodnicy przez cały rok będą oprowadzać bezpłatnie turystów po wybranych kilkudziesięciu obiektach w Małopolsce. Do wyboru mamy: cerkwie w Kwiatoniu, Brunarach Wyżnych, Owczarach i Powroźniku oraz kościoły w Sękowej, Binarowej, Dębnie Podhalańskim i Lipnicy Murowanej. Dodatkowo do końca wakacji Małopolska Organizacja Turystyczna zatrudni przewodników, którzy oprowadzą po 66 obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej. Na liście znalazły się dwa zabytki w Krakowie: kościół pw. św. Bartłomieja i kaplica pw. św. Małgorzaty i Judyty.

W ramach projektu „Święta, tradycje i zwyczaje na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce” Małopolska Organizacja Turystyczna prowadzi warsztaty dla lokalnej społeczności oraz badania etnograficzne tradycji ludowych i świątecznych.