górne tło

NOC TAŃCA – INFORMACJE

16 czerwca 2019 r. odbędzie się w Krakowie druga edycja NOCY TAŃCA. Wydarzenie to zostało wpisane już na stałe w projekt KRAKOWSKICH NOCY, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów.

Celem projektu jest wspieranie i popularyzacja twórczości i miejsc związanych ze sztuką taneczną.

NOC TAŃCA jest znakomitą okazją do przybliżenia sztuki tańca szerokiemu gronu odbiorców, poprzez prezentację jego różnych stylów, gatunków a nawet form pozascenicznych. Chcemy również pokazać możliwości i potencjał krakowskiego środowiska artystycznego związanego ze sztuką taneczną. W programie Nocy znajdują się spektakle i pokazy taneczne, autorskie prezentacje, pokazy sztuki tanecznej, warsztaty tańca oraz eksperymenty taneczne.
Pokazy i spektakle taneczne będą prezentowane zarówno w wybranych salach widowiskowych, jak i w plenerze. Cztery sceny plenerowe (Mały Rynek, Rynek Podgórski, Dworek Białoprądnicki, Nowohuckie Centrum Kultury) z bogatą ofertą programową (tańce tradycyjne, dworskie, klasyczne, nowoczesne, balet,) zamienią Kraków w prawdziwe miasto tańca.

Oprócz licznych prezentacji na scenach plenerowych polecamy szereg dodatkowych atrakcji, w tym m.in.

Ponadto Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz  Krakowska Żegluga Pasażerska zaprasza na „Taneczny rejs po świecie” statkiem „Nimfa”, podczas którego odbędą się pokazy tańca towarzyskiego oraz warsztaty taneczne.

Spotkajmy się zatem w Krakowie podczas tej wyjątkowej nocy 16/17 czerwca 2019 r. i  doświadczmy uzdrawiającej mocy tańca!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.
Szczegółowy program: ww.krakowskienoce.pl